fbpx

Rok 2014…
Dlouho jsem plánoval, že seknu s focením před x lety. Důvody byly dva. Věděl jsem, že mě něco táhne jinam, jinak dělat věci. Že mě už delší dobu zajímaly věci, které jsou těžce vysvětlitelné. Něco, co funguje a pomáhá lidem ke zdraví a spokojenosti na té neforemné úrovni. Ale nedokázal jsem udělat krok do neznáma.

Ten druhý důvod byl jednoduchý, každodenní kolečko stresu, tlaku a veškeré snahy. Věřil jsem v podnikatelské starosti. Denně jsem je prožíval a mé přesvědčení, že by nebyly spojené s podnikáním. Prostě to byla pravda pravdoucí.

Všechno toto mělo vyústit v to, že na konci, co vydělám peníze, tak budu svobodný a šťastný. Nestalo se a já se tak ještě o to raději vzdal focení a vydával hledat pravdu, štěstí.

Když se na to dívám zpětně. Za svou krátkou koučovací kariéru jsem potkal jednoho člověka, který byl vyhořelý. Fyzicky to bylo vidět a ten si z jednoho koučinku odnesl nejvíce na vlastní oči. Jako důvod vidím, že se naprosto odevzdal, naslouchal. Neměl tendence se bránit, vzdorovat a nesouhlasit se mnou. Což není špatně, ale otevřenost a ochota uvidět nové věci při koučování jsou důležité.

Chtěl druhý den skončit v zaměstnání.

Celou dobu jsem mu ukazoval jediné, že jeho pocity nejsou vytvářené ZVENČÍ. Od jeho kolegů, množství práce.

V naší společnosti jsme uvěřili, že naše mysl funguje jako kamera. Tedy, že vnější okolnosti třeba „negativní“ lidi, množství práce, podnikatelské „starosti“, že tento svět prožíváme. Jak moc by se změnila Vaše realita, kdyby to bylo opačně? Jakkýkoliv pocit by byl vytvářen zevnitř?

Kdyby Vaše mysl byla projektorem, který vytváří vše, co prožíváte? Tudíž, že se nemusíte bát toho, co se děje tam venku?

Sydney Banks popsal, že mezi námi a vnějším světem chybí jedna PROMĚNNÁ. Je zajímavé, že se tváří JAKO JÁ TO NEBYLA! Tou proměnou je nerozpoznané myšlení, které je odrazem veškerých pocitů. Tedy i vyhoření.

Každý už se s tím setkal mnohokrát, ale málokdo se nad tímto pozastaví.

Jelikož miluji focení, tak pokud deset fotografů namíří své aparáty na modelku. Vznikne spousty podobných fotografií. Mohou být samozřejmě jiné, ale modelka se tam objeví 10x z 10 (ve fotoaparátu).
Pokud bychom fungovali jako kamera, tak by 10 lidí u podobných situací např. kdy šéf snižuje na poradě zaměstnancům platy, je spousty práce před námi, nepříjemných klientů, tak by 10 lidí z 10 bylo naštvaných, ve stresu, v nepříjemných pocitech…

Ovšem to tak nefunguje.

A můžete se sami na vlastní zkušenost přesvědčit. Podívat, jak to doopravdy je do Vaší zkušenosti.

Nebo využijte 1h s koučem zdarma

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *