Co kdyby tady neexistovalo nic, jako je vysoké či nízké sebevědomí? Co kdyby dobrý pocit nebyl vůbec důležitý pro to, co chcete uskutečnit a získat? Co když neexistuje nic jako je zvyšování sebevědomí? Co když nepotřebujete ani kouče, ani žádnou techniku či dosažení cíle, abyste byli sebevědomí? Aby život stál za to?

Ale samozřejmě si asi říkáte nojo, ale něco přeci jen udělat musím?

Ano, ale nebude to o usilovné práci na sobě, ale o pochopení – porozumění mysli a toho sebe-vědomí, kterým jsme.

Všichni malé děti, než se naučí, co vše nemohou, jak jsou malí, nešikovní, nejistí, marnotratní,… Tak mají něco, co dospělé fascinuje. Jdou do života, zkoušejí věci a objevují svět. Než začnou naskakovat různé myšlenky, pochyby, coby kdyby…

Tyhle myšlenky a pocity se tváří jako REALITA. Jakási pravda o nás, kterou jsme se naučili si spojovat se sebou. Nejsme dobří na sporty, vždyť jsme to jednou vyzkoušeli! Nejsme ten typ na oslovování druhých! Nejsme sebevědomí. Jsme spíše takový uťáplí, nejistí, nešikovní introverti. Atd.

Nojo, ale co kdyby všechen ten hlásek v hlavě byl jen otravným sluhou, který převzal „řízení“ Vašeho života? A tváří se jako Vy? Všimli jste si, že to s Vámi nemyslí dvakrát dobře? Tohle nezvládneš, na to nemáš, tohle nejde, … Ten hlas není dareba, snaží se nás uchránit před tím „vnějším“ Světem. Respektive se nás snaží uchránit od toho, že se budeme cítit špatně, protože rád doplňuje budoucnost, jak se budeme cítit na schůzce, jak to minule dopadlo blbě, že sotva vydáme pár slov před lidmi a pak se zakoktáme…

Ale toto je 1.tajemství – NECÍTÍM SE ZLE na základě toho, jestli se věci POVEDOU či NEPOVEDOU. To už by malé děti byly frustrované, tolikrát upadly, než se naučili chodit, tolikrát řekli blbě nějaké slovo, než se to naučili…

NECÍTÍME SE ZLE NA ZÁKLADĚ TOHO, JESTLI SE COKOLIV PODAŘÍ, ČI NEPODAŘÍ, JESTLI NĚKDO JE NA NÁS ZLÍ ČI HODNÝ,…

Naše myšlení umí brilantní hru, kdy se můžeme cítit jakkoliv navzdory tomu, jestli jsme tzv. úspěšní, neúspěšní, máme vytoužený život nebo nemáme. Je to jediný chybějící článek mezi PROŽITKEM a VNĚJŠÍMI OKOLNOSTMI. Naše myšlení, které si nevybíráme, tak vytváří náš prožitek ze 100% a je tak fikané, že se neprokecne 🙂 Všímejte si toho. Uleví se Vám, tak jako mým klientům.

Druhé TAJEMSTVÍ zdravého sebevědomí?

Není potřeba tedy nic získávat, něco se sebou dělat, abychom se nějak jistě cítili. Stačí jen porozumět tomu, že sedíme všichni uprostřed geniálního samočistícího „systému“ naší mysli. Že se sama umí účinně vyčistit, když NEPŘIKRMUJEME TEN BLBÝ POCIT, nebo se s ním nesnažíme zatočit. A za tou myslí se skrývá poklad báječných nápadů, opravdového a trvalého sebevědomí, pocitu JÁ.

Není potřeba si navozovat dobré pocity před schůzkou, nějakou výzvou či úkolem, pokud opravdu víme, že POCIT neznamená NIC O NÁS. Naše schopnosti s blbými pocity neodchází. Pocity se neustále mění a vezmou na sebe podobu toho „JÁ“, našeho prožitku. Někdy se cítíme jako, že to nezvládneme a nemáme co říct druhým, jindy jako největší borci, jindy jako malí kluci či holky…

MYŠLENKA + ZDROJ + VĚDOMÍ = REALITA/POCIT JÁ

NOVÁ MYŠLENKA + ZDROJ + VĚDOMÍ = NOVÁ REALITA/NOVÝ POCIT JÁ

Pak se můžeme prát sami se sebou a svými pocity, které se neustále mění. To je nekonečná hra. A jsou reálné díky našemu VĚDOMÍ, které se umí báječně ztotožňovat s různými věcmi, co se nám tam honí. Jednou si připadáme jako king kong a podruhé jako někdo, kdo nezvládne říct ani abecedu.

Je to kreativní a mocná SÍLA MYŠLENKY, která se tváří jako pravda. Nezáleží, jestli jste dosáhli obrovského mění, máte postavení, zkušenosti, jelikož si myšlenky nevybíráme, tak se každý jeden z nás někdy může cítit na prd navzdory svým báječným okolnostem života.

Není tedy potřeba si něco namlouvat o sobě… O sebevědomí, stačí si jen všímat, čemu všemu jsme uvěřili a co z toho je pravda a co se jen tváří jako pravda 🙂

Většina lidí si myslí, že sebevědomí je něco, co je třeba získávat. Že je to jakýsi pocit, což znamená, že když se cítíme nejistí. Musíme na tom nějak pracovat, ať stále vyššími a vyššími cíli, nebo nějakými mentálními technikami. Ať už si dáme afirmace, vizualizace, hluboké dýchání. Jediné, co se děje je, že se „většinou“ (né vždy) uklidní naše mysl a mi jdeme do těch „náročných“ věcí, které jsou před námi.

Nojo, ale co když to, co hledáme vlastně už máme? Co když pod tím nepříjemným pocitem je VŽDY to „sebevědomí“? Co když naše schopnosti, které máme nikdy nezmizí pod nějakým pocitem, jako nezmizí slunce za jakýmkoliv mrakem?

Stačí si všímat, jak věci fungují, což jediné ukazuji druhým jako kouč. To je klíč k opravdovému sebevědomí, které každý z nás má. Jen je překryto spoustou myšlení. Pokud Vám to nedává smysl, nevadí. Mrkněte na video. Zkoumejte, jak to je ve Vašem životě, nebo mi napište.

Pokud Vás nějakým způsobem přitahuje objevovat pro sebe více v oblasti porozumění mysli a chcete si zjednodušit si život a objevit, že život může být krásný 🙂 Pravidelné vysílání zdarma v uzavřené skupině podobně smýšlejících lidí najdete zde. Nebo ochutnejte koučink se mnou zde.

Share Button