Home » zdraví » Emoce » Jaké se mi osvědčily 2 kroky na cestě k vnitřní spokojenosti ?

Jaké se mi osvědčily 2 kroky na cestě k vnitřní spokojenosti ?

1.Cesta ke spokojenosti je Otevřít se bolesti

Vezměte si, máte krásný dům, ale neustále cítíte, že Vám tam něco zapáchá. Projdete všechny místnosti a jsou čisté a krásné. Tak si říkáte, kde to je ? Podvědomě víte, že dříve jste do sklepa odnášeli spousty věcí, kterých jste měli plné zuby. Víte, že jste se tam dříve přistihli s druhými a silně pohádali. Že tam na Vás byli druzí nepříjemní. Že jste tam nebyli přijímání ve svém autentickém prožívání. Tak máte určité obavy z toho, co tam bude… Už je to sice několik let, ale nepříjemné pocity Vás vždy odvedou k něčemu příjemnějšímu. Nemáte na to místo ani jednu pozitivní vzpomínku. Tak to stále oddalujete, až to jednoho dne nejde vydržet, neustálé hádky s manželkou díky smradu, který odtamtud vane…

Odvážíte se a vstoupíte do sklepa a uvidíte tu pohromu. Všude sračky (pardón), zatuchlé a smradlavé. Vezmete tedy kbelík a začnete postupně vynášet tu pohromu jeden kbelík za druhým. Časem stálou prací na sobě (ve sklepě) vidíte konečně podlahu, která je pokrytá diamanty. Ty diamanty jsou Vaše dary. Jsou to věci, které jste vytěsnili díky bolesti, která za tím byla. A můžete nést do společnosti sami sebe. Ještě tam jsou nějaké srágorky, ale už víte, že to chce čas a práci na sobě. Podívat se stínům do tváře a čelíte „svým“ démonům. Nesete sebe do společnosti a obohacujete životy druhých díky svým darům (talentům). Hlavně už se nemusíte přetvářet, když uvnitř sebe máte negativní pocity a váš zevnějšek se snaží být pozitivní. Hrajete si na pozitivního a vevnitř je zatuchlina a smrad.

Otevření se nepříjemným pocitům, které jsme v dřívějšku zatlačili a prožít je. Není to lehké, ale stojí to za to. Díky tomu má zkušenost napovídá, že lze kráčet dál. Lze opět cítit radost a být pozitivní. Sklep byl pomyslným naším podvědomím.

2.Cesta ke spokojenosti je vnitřní posun vpřed

Žijeme teď v době, kdy máme kolem sebe spousty materiálních věcí. Jsme zajištěni, ale co nám schází je realizace. Dobrodružství. Smysluplná práce. Patřit k něčemu většímu, než jsme my sami. Přiznat si pravdu uvnitř sebe sama a přestat si lhát. Vystoupit z řady a žít podle „sebe“. Překonávat sebe sama. Učit se novým dovednostem a obohacovat tím život druhých. Přestat dělat věci jen pro peníze.

Jakmile děláme stále stejné věci a nerealizujeme se, tak zažíváme vnitřní prázdno.

Nudný život.

Přejte si, sněte a tvořte život podle sebe.

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website