Ať už tento článek čtete teď, když je nový rok a spousty lidí si dává předsevzetí. Dávají si cíle a jdou si za svými sny. Ale možná to máte tak, jako často já. Spousty cílů. Snů, že nevíte, který z nich si vybrat. A když si vyberete, tak nevěříte, že byste ho uskutečnili…. Protože se Vám to už přeci několikrát nepovedlo, tak jej ponížíte a vyberete si takový, který Vám přijde reálný.

Ale my fungujeme nejlépe, když si vybereme takový, který skutečně chceme.

Jako vodítko se mi osvědčilo zjistit PROČ jej chci. Jestli mě to skutečně zajímá a chci to tvořit, dělat. Nebo, jestli bych měl/musím/myslím si, že mě to dovede tam, kam chci, nebo je to převzatý cíl od druhých. Nebo jestli to dělám kvůli tomu, abych se nějak cítil, něco znamenal, byl uznávaný, přijatý… Není to špatně, ale je dobré vědět, že to, co nás skutečně zajímá, to děláme bez ohledu na čas, odměnu, poplácání po rameni…

Jak říká kolega Vláďa, nacházíme se díky tomu ve hře… V tvořivosti… 

Pokud máte před sebou svůj cíl.

Zeptám se Vás, kdybych Vám to dal hotové, vzali byste si to ?

Jestli ne, dejte si čas a v klidu si ujasněte svůj cíl. Nebo se mi ozvěte.

A co teď, když to máme ?

Jak to uskutečním ? Jdu si udělat plán, co vše je třeba. Možná jsem si dal velký cíl, co když to nezvládnu, jako tehda ? ááááá pomoc…..

STOP! STOP! Přestaňte na chvíli přemýšlet o tom JAK jej uskutečníte a o tom, co se Vám v životě nepovedlo

Znám to moc dobře. Zaprvé jsem vždycky chtěl vše hned a tlačil tlačil. Občas tlačím, ale čím dál víc vidím, že to smysl nemá. Je to cesta, která je slepá. Avšak letos poprvé. Poprvé jsem si počkal a nechal svůj nápad převalovat v hlavě. Týden. Už jsem se nerozeběhl jako nejrychlejší sprinter planety za cílem. Počkal jsem si. Během dvou dnů se změnil. O 180°. Z projektu tvorby videí vzešel projekt profesionálního kouče. 

A je to tady, možná si říkáte, ale jak to uskutečnit ? Jsme naučení, že nevědět je chyba. Ale možná jste slyšeli o něčem vyšším, intuici, vnitřní navigaci, která nás vede k našim cílům. 

Nevědět, být v neznámu je možnost, jak k sobě nechat ze ZDROJE mnohem inteligentnějšího, než je náš intelekt nechat přijít NÁPAD a zvednout se a jít jej uskutečnit.

Minulý rok v srpnu 2017 mě inspirovala video od maníka, který se jmenuje Wim Hoff a který šel s nějakým reportérem na Sněžku nalehko. Na těle jim omrzal sníh jako na nás letos 7.1.2018 na Sněžce. ANo, s Wimem jsme nešli 🙂 Ale byl to projekt, který byl pro mne (ne)možný. V mé mysli byl nemožný a krásně jsem si vyzkoušel…

Že to, co si myslím, nemá nic společného se mnou. S tím, co v životě dokážu. Věřili byste ?  

Často v této společnosti spojujeme něco, co spolu absolutně nesouvisí.

TAK JAKO ÚSPĚCH X JÁ

Když zvedneme zadek a jdeme za svým cílem, tak jsou věci, které se povedou. Jiné ne a některé nad očekávání. Někdy neuspějeme, ale to nemá nic společného s námi.

Je pravdou, že když se pro něco rozhodneme, tak se začnou dít zajímavé věci, pokud nejsme neustále ve svých myšlenkách. Přichází materiální pomoc, dějí se zajímavé situace, setkání s lidmi, které nás vedou k našemu cíli. Ano, občas je třeba udělat věci jinak, upravit směr, abychom se dostali tam, kam chceme.

Sám jsem nevěděl v září 2017, když jsem se rozhodl pro projekt výšlapu v minumu oblečení tehda ještě jsem jasně neřekl si Sněžku, ale uvnitř to tam bylo… Ale to jak to uskutečním jsem neměl šajn.

Jak vystoupím na Sněžku v minimu oblečení. Začaly se dít zajímavé věci, přicházely nápady.

Během podzimu – zimy jsem zažil super setkání s lidmi, legraci, výstup na ještěd, zažil jsem to, že jsem chvilku odbočil ze směru a skoro se na to vyprdl, chvilku jsem věřil, že mi výstup na ještěd stačil, objevil jsem, jak moc mě baví fungovat v komunitě a přinášet něco prospěšného, díky mé propagaci na facebooku přišli další lidé, kteří si osahali na svém těle, že to zase tak hrozné, jak to vypadá být nemusí, vznikla na facebooku skupina otužování liberec a jsou další, co nesou pochodeň dál… A to nejkrásnější se nachází ve videu… Splnil jsem si sen….

uskutečnil jsem (ne)možné a to díky Vám. Sám bych to nezvládl. Díky!

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *