Home » Autentické příběhy » Dotýkám se své vnitřní síly!!!

Dotýkám se své vnitřní síly!!!

Začátkem roku 2015, kdy jsem měl sepsány cíle, tak jsem cítil obrovskou chuť po přechodu na živou stravu. Velkým impulzem byl strýček Zdeněk, který odešel v 59letech na rakovinu tlustého střeva. Moje duše poslední měsíce hledala všemožné způsoby, jak se propojit se sebou a najít, co zde kurňa mám dělat ? Jak kamarádka Eva říká, jedna z nejrychlejších tělesných terapií je živá strava, tak jsem pustil do toho a začal očistou tlustého střeva. Detoxikací a propojil jsem svůj přechod na róó se záměrem „líhnoucího se motýla“ – nastavil jsem si klidné a pohodové období při té detoxikaci. Nikam jsem nepospíchal. Žádný tlak na sebe. Ač jsem chodil do práce, tak jsem se věnoval hodně sobě. Byl to pro mě měsíc pohody. Hodně jsem relaxoval, dával jsem si koupele, saunu, procházky do přírody, detox od častého vysedávání u pc, just relax… Psal jsem si vděčnosti, hledal jsem v životě to dobré a to vevnitř nezpracované. Pracoval jsem s VIZÍ a přáními, se svými přesvědčeními a strachy. V průběhu měsíce ledna jsem pocítil obrovský nárůst energie. Život doslova začal kvaltovat. Měl jsem spousty energie a chuti do života. Přicházely lidi, nápady, vize a já se jen vezl na vlně. Měl jsem vnitřní pocit, že zvládnu cokoliv. To byla energie! Byl jsem velmi flexibilním. Začal jsem psát blog a sdílet zajímavá témata se Světem. Podle feng-shui jsem začal pracovat s energií v prostoru. Mužská sexualita se ve mně probudila a začal jsem se zajímat o vnitřní multi-orgasmus. Byla to jízda! Život mě začal bavit a přišel mi jako obrovské dobrodružství a radost. Ve svém těle jsem se cítil, jako by mi bylo 6let. S tím i rostlo mé sebevědomí a uvědomil jsem si, že tu práci, kterou jsem dělal, tak takhle to přeci nechci… Zaměstnanec v obchodě s bosýma botama, tak mě to vnitřně nenaplňuje tím způsobem, jak to dělám… V práci jsem dal výpověď a s přítelkyní se naše cesty rozešly, oba jsme to cítili, že ve vztahu není vášeň.

NASTÁVÁ ZLOM

Při této jízdě na všech úrovních jsem potkal ženu, která mi zrcadlila něco nezpracovaného s maminkou. Chovala se ke mně hnusně. Přesně jako tenkrát a ve mně se otevřel pocit strachu. Cítil jsem, jak ze dne na den mi je hůř a hůř. Jak uzavírám své srdce. Přestal jsem být flexibilní. Otevřela se ve mně velká bolest. Jak se srdce zavřelo, tak se zavřeli i veškeré vize a já si připadal jako maďar v kukuřici…Ztracený… Nevěděl jsem v té chvíli, co dělat a den za dnem se ve mně projevoval vnitřní zmatek. Vnitřní bolest, kterou jsem nezvládl zpracovat. Opět jsem začal utíkat a přestal hledat řešení problému. Začal se uzavírat a bát jako malej Jarda, teda Jirka…IMG_6701

NOVÁ ETAPA ŽIVOTA

Nová etapa života, kde si můžu psát scénář podle svého srdce. Ano, můžu. Jediné, co mi zůstalo byly zenové meditace a já šel bydlet do zenového centra. Cítil jsem uvnitř sebe zmatek – Tak co budeš dělat ? Jak budeš pomáhat lidem ? Tak už něco vytvoř, co má hodnotu! Do toho vnitřní bolest z toho, co se stalo s ženou, co mi zrcadlila maminku. Šel jsem do tmy na terapii tmou. Odpočinout si. Tam jsem viděl ten hladovej pocit po sebelásce v podobě zajídání. Viděl jsem obrazy toho, co bych měl dělat – ale měl z toho obavy a odsouval to. Po terapii tmou nastala opět honička, jako když jsem byl fotografem. Nějaký produkt, či službu, která bude hodnotnou pro ostatní.

Tlačil jsem na sebe. S lidmi kolem sebe jsem se nechtěl bavit o tématu práce. Byl to můj bubák. Mé vize se točily kolem zážitkových seminářů, koučování, přípravě produktů o věcech, které vedou člověka k jeho pravému potenciálu. Bál jsem se, že bych se mohl v životě spálit. Na to přeci nemám. Program „nejsem dostatečně dobrý“. To byly má přesvědčení. Přišel nápad a já z jeho velikosti měl obrovský strach. Dny začaly rychle utíkat, frustrace narůstala a stres se ve mně projevoval. Jak jsem tlačil na pilu, tak tvořit články a videa nešlo. Jako by se uzavřel kanál a žádná inspirace nepřicházela. Strach o peníze a přesvědčení, která jsem měl o sobě a o životě mě držely daleko od mých snů. Cítil jsem se hrozně. Já jsem byl hrozný a tu hrůzu jsem viděl všude kolem sebe na ostatních lidech. Krásná zrcadlení na každém rohu. Až jsem jednoho dne začal být víc unavený, bolely mě klouby, hlava, kašel… Vstal jsem z postele a dopravil se do nejbližšího lesa. Kde jsem seděl několik desítek minut na kameni a čučel do lesa. V tu chvíli jsem si říkal, takhle nejde žít. Je potřeba se zvednout a jít dál. Trochu jinak. Otevřít se více pocitům a méně nad tím vším přemýšlet s tou mou úzkostlivou hlavou…Cítil jsem, že bych potřeboval ze zenového centra odejít a najít si byt někde u lesa. Bum, krásnej podkrovní byt u krásné přírody. Wau. Byl jsem zachvácen. Skvělý. Ale stále něco ve mně bylo raněno – útěky od sebe – jídlo. Cítil jsem se v životě sám. Cítil jsem silnou vizi, navštívit šamany a lidi, co žijí přirozeným způsobem života. Přišlo silné znamení. Guatemala. JO! Byl jsem tím zachvácen. No a jediné na co jsem se zmohl, tak bylo spousty rozumných důvodů, proč to nejde = AKCE NULOVÁ.

IMG_3744

A pak to přišlo!

Obrovské bolení zubů! To bylo utrpení. První večer jsem se nemohl vyspat. Druhý skoro také né a třetí už jsem usl. Pořád jsem jen žvýkal hřebíček a říkal si, takhle už to dál nejde. Je potřeba to celé mé snažení přehodnotit.

Přeju si inspirovat lidi a pomáhat jim na cestě k sobě… Chci být šťastný a spokojený přeci kurňa…

Tak je potřeba nejdříve pomoci z toho všeho sobě. Jelikož jsem v sobě měl velkej zmatek, tak si říkám, pojedu do té Guatamely. No jo, ale to byla myšlenka tentokrát z HLAVY. Urovnám si tam myšlenky a podívám se na cestu zpětně, co jsem udělal za chyby. Našel jsem českého průvodce a začátkem listopadu 2015 měl na stránkách výlet do Guatamely. Říkal jsem si, to je super! Vyšlo to na obrovské peníze a já díky BOLESTI, kterou jsem utrpěl jsem najednou byl ochotnej, byl jsem flexibilnější a otevřenější. Ta bolest mě otevřela. Najednou šlo vložit peníze do něčeho, čemu jsem věřil, že mi pomůže. Po mailu jsme si dohodly schůzku v Praze a já se těšil na brzký odlet. Byl konec října 2015 a já dal výpověď z bytu a druhý den na inzerát se našel člověk, který nastoupil do bytu místo mě. Věci se daly do pohybu. Zbavil jsem se se vším, s čím jsem si vytvořil negativní pocit. Bylo to jediné řešení, které jsem viděl – odejít a začít s novým štítem. Přestal jsem dělat zenové meditace, opustil byt v Šimonovicích a odjel do Prahy na schůzku. Tam jsem potkal člověka, co organizoval expedici do Guatamely a bavíme se a on říká, že termín neplatí! Nepřihlásilo se dostatek lidí, necítí to a ani to není vhodné tam teď ject říká „český“ šaman. Chvilku jsem měl pocit se smát, a potom jsem si říkal. To není možný! Co teď budu dělat ? Hlava začala ject. Najednou jsem vše v Liberci ukončil a nějakej pocit ve mně mi říkal, co tam teď budu dělat ? Hodně lidem jsem řekl, že jedu do Guatamely a teď zase otočka ? Měl jsem silnej pocit, teď jsem otevřenej všemu. S ním jsem cítil, že jsme na jedný vlně a že by mě zajímaly ty šamanský věci. Výpravy za sebepoznáním, rituály v přírodě a šamanské bubny. Tak jsem si říkal, co dál? Miluji raw food a kdybych chtěl být v Praze, tak to bude chtít práci. Budu mít jeho vedení, což by bylo supr!

Cítil jsem to jako novou krev v žilách. Na levé noze mi vystoupla boule u paty a děsně to bolelo při každém kroku. Když jsem to s kamarádkami rozšifroval, tak z toho vyšlo koleno (neflexibilita v životě) a kyčle (nesprávný směr v životě) aneb duševní příčiny nemocí. Najednou na facebooku, do raw food restaurace v Praze hledáme člověka na přípravu jídel. Napsal jsem jim se zájmem a jel na pohovor. Došoural jsem se tam a pohovor vyšel a já si dal den na rozmyšlenou, jest tam nastoupím. Vypadalo to, že cesta se krásně odkrývá. Jel jsem zpátky do Liberce z Prahy a zeptal jsem se.

Mám tam nastoupit ? Přede mnou se odkryla věta od serveru „Jobs“ – Těšíš se do nové práce ? Hned jsem vnitřně řekl NE! A bylo to. Nenastoupil jsem.

V listopadu jsem se otevřel novým lidem, zkušenostem a přihlásil jsem se na několik kurzů. Začal jsem investovat peníze do sebe. Začala to být neskutečná jízda, setkání s lidmi, souznění, až jsem se octl na Sázavském kurzu s Evou Kavkovou. Byly to neskutečné 3 dny v přírodě. To mi chybělo celou dobu od té doby, co jsem byl na raw stravě. Abych byl v podobně smýšlející komunitě. S lidmi a bavil se s nimy do hloubky o svých pocitech narovinu, o tom, co mě baví, pálí a připravovali jsme společně raw jídlo.

jirkaa

To byl důvod, proč jsem tam jel, ale to, že si odnesu něco víc. Jen jsem zíral. V malé skupince pěti lidí jsme se otevřeli a šli dost hluboko do sebe. Autentická sdílení svých nejvnitřejších témat umožnilo to, že se člověk léčil zevnitř. Propojení s živou stravou a její přípravou. Procházkami do přírody, bosko během, studenou sprchou, vědomými sny a vnitřní práci se sebou jsme se dostávali den co den blíž k sobě. Až při cvičení s PŘESVĚDČENÍMI jsem si uvědomil, jak jsem si vždy a stále všechno TVOŘIL a TVOŘÍM ve svém životě. To, co v životě zažívám je jen odrazem toho, co v sobě mám nastavené! Začal jsem se přeprogramovávat a odpouštět sobě…

Začal jsem být více v pohodě a míru se sebou samým. Přestal jsem na sebe tlačit a mít se opět více rád. Byt spontánnější a nedělat si ze všeho velkou hlavu…

jjj

„Utrpení nás násilím otevírá, učí nás vzdát se všeho, co jsme znali a na čem jsme lpěli“.

Pokud jste jako já před pár měsíci mimo a nevíte kudy kam, rádi byste podporu a nasměrování a skutečně chcete pro svou změnu něco udělat, ozvěte se. Rád budu Vaší podporou a průvodcem na Vaší cestě ke spokojenému a zdrawému životu. Více informací zde.

naschiedanou píše synoveček Štěpán 🙂

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

4 thoughts on “Dotýkám se své vnitřní síly!!!

 1. Zuzana napsal:

  Supr článek Jirko, dost se mnou rezonuje.

  1. Jiří Zuzánek napsal:

   Děkuji Zuzy, Vážím si toho.

 2. Jan napsal:

  Super článek, mám z něho husinu. Zřejmě se v tom taky dost plácám. Díky

 3. Hana Bláhová napsal:

  Je to skvělé investovat do sebe a věnovat se sobě, že Jirko?
  Díky moc, že mohu sledovat tvou cestu, je v mnohém podobná té mé a to včetně otvírající bolesti.
  Hanka
  P.S. Těším se na nějaké další setkání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website