Fotobanky – Jak málo záleželo na tom, co jste si mysleli ?

Nebo cítili po cestě ?

Když se podívám do svého života, tak tam, kde jsem tolik nebral vážně své pocity a myšlenky po cestě a dělal krok jeden, druhý, třetí, tak tam za mnou byli věci vidět.

Tam, kde jsem nad tím začal rozmýšlet, nebo měl nějakou super překážku v podobě nedostatku peněz, informací, zkušeností, strachu, atd. to začalo skřípat. Samozřejmě, někde jsem udělal spousty kroků a výsledek ? Skoro žádný.

Tady vidíte pár fotografií v shutterstock fotobance, jak jsem začínal už po nějakých pár letech. Fotil jsem zrcadlovkou canon eos 400d a objektivem od sigmy 17-70.

Ve focení když jsem se do něj rokem 2007 zažral, tak jsem opravdu často běhal někde po kopcích s foťákem, ale jelikož jsem nevěděl moc jak na to, tak to byl spíš pokus omyl. Tehdy si své know-how fotografové bránili a nebo jej sdíleli v knihách. Mé úpravy, jak vidíte stály za prd, a proto když lidem na fotokurzu ukazuji, jak fotím a upravuji a oni si to zkusí na místě, tak během krátké doby vidí, že to jde. Pochopením základních věcí se přirozeně jako důsledek stane, že fotky začnou vypadat mnohem lépe během krátké doby.

Poté, co jsem fotil zvířata a krajiny tak mě začaly oslovovat známí, jestli bych nenafotil svatbu, portrét a já to šel zkusit. Výsledky tehdy na canon eos 400d a 17-70/4.5-5.6 objektiv v tmavé obřadní síni nebyly nejlepší. Ale já měl zkušenost, propocenou košili a tmavé fotografie 😀 Ovšem i tady za těch pár let focení jsem objevil, že starosti, stres a jiné nelibé pocity nejsou propojeny s vnější situací, a proto jsem vytvořil službu foto-koučinku, kde lidem individuálně zjednodušuji jak focení, tak život.

Postupem času, jak jsem si hrál a zkoušel různé focení a koupil lepší mašinu na focení (canon eos 6d), tak výsledky byly úhlednější, jak vidíte na další fotce.

Všechno to je proces a jako hlavní výhodu vidím ve fotobankách, že můžeme fotit i když zakázky nejsou. Můžeme se pouštět za zajímavými nápady a tvořit. Stávat se postupně lepším a lepším fotografem. V mém portfóliu je většina fotografií zvířat, pár „produktovek“ z reklamky, sklárny, sportovišť, automechanické dílny, které se také prodávají slušně. Ale když se člověk zaměří, nebo dělá všechno a zároveň má pro to cit, tak jej výdělky neminou, jedině by v půli cesty se na to vykašlal.

Spíše než na má doporučení se zaměřte na to, co Vám dělá radost.

Kdyby Vás cokoliv zajímalo, ozvěte se. J

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *