Home » zdraví » (raw) strava » Jak jsem přibral na váze bez obtíží ?

Jak jsem přibral na váze bez obtíží ?

No jo, tak si říkáte, jak přibrat ? Vidíte vyhublého člověka a podvědomě se vám to nelíbí ? Nechcete to vidět a nějak se Vám to vnitřně hnusí ? Štítíte se toho ?

To byly mé pocity. A přeci jen jsem vždy chtěl mít hezkou postavu. Hlavně sílu a dobrý pocit ze sebe.

V pubertě jsem často slýchal, že jsem hubený, že bych měl něco dělat, že to není pěkné… Cítil jsem, že má postava (hubená) není ok. No jo, ale co s tím ? Nechci se začít přecpávat. Miluji, když jím střídmě.

Můj parťák v mužském výcviku mi zrcadlil obraz hubeného muže, kterého jsem nepřijímal. Protože jsem v sobě nepřijímal myšlenku vyzáblosti, která mi rezonovala se „slabostí“ v životě. Slabost pro mě znamená nestálost a nejistotu v sobě, což jsem v žádném případě nechtěl přijmout…

Když jsem přecházel na živou stravu, tak tam byl velký otazník. Jak budeš doplňovat bílkoviny na syrové stravě Jiří ? Budu vyzáblý jako chrt ? No jo, byl jsem hubený a měl jsem z toho obavy. V sobě jsem si nesl stín „vyzáblého“ Jirky. Ale jak s tím kurňa mám pracovat ? To byla otázka na kterou jsem neznal odpověď.  Vychrtlíci se mi nelíbili a nechtěl jsem být jako oni. Ale je pravdou, že jsem dohledal několik RAWistů, kteří na živé stravě vypadaly velmi dobře. Přišli mi živí a silní, proto jsem se v klidu rozhodl, že se živé stravy bát nemusím.

Na výcviku mužské síly mi hodně pomohly tzv. oshovi dynamické meditace. Díky těmto meditacím jsem se mohl dostat k sobě, do podvědomí ke svým stínům a prosvítit je přijetím. Dále kniha „temná stránka hledačů světla“, která samotná je o tzv. stínech nebo-li věcí, které jsme dříve potlačili, protože nebyli přijímány. Je zajímavé, že to mohou být i světlé stíny, což jsou naše talenty, které nebyli přijímány. A tudíž je teď nemůžeme žít.

Samotné prožití a přijetí toho vyzáblého Jirky na vnitřní úrovni nebylo snadné. Myšlenku hubeného jsem raději zatlačil ze strachu nepřijetí hluboko do sebe. Nebylo to jednoduché, ty věci vyžadují čas, trpělivost a chuť rozpléct a přijmout v sobě něco, co není příjemné, protože za tím je nepřijetí druhých. Ale stojí to za to!

Po tom, co jsem to přijal jsem mohl v klidu vyslovit záměr, že chci ZTLOUSTNOUT.

Nazval jsem to ztloustnout a opravdu jsem během relativně krátké doby, která trvala asi 2 měsíce přibral cca 10 kg. Nejvíce to bylo znát na břiše a měl jsem z toho radost. Nezačal jsem víc jíst, což je zajímavé, naopak mi připadalo, že spíš jím méně. Bylo zajímavé sledovat reakce, že mám břicho, což jsem doposud neznal 🙂

Proč sem dáváš Jirko video o živé stravě ?

Je to krátké video, které shrnuje, proč jíme. Často to jsou naše návyky, že jíme věci podle struktury jídla, naše strachy, nuda, potlačené emoce, a proto vnímám důležitost toho čištění sebe na vnitřní úrovni. Abychom nemuseli zaplácat ty naše pocity a sebe tím otupovat.  

Uzdravování toho, co tam je raněné, nefunkční. Živá strava je lehká a podporuje na tělesné úrovni z nás dostat ty nízko-vibrační věci jako jsou smutky, záště, naštvání, apod. Živá strava umožňuje se více propojit se sebou, se svou intuicí a následovat svou cestu.

Doporučuji do svého jídelníčku zařadit vyšší podíl živé stravy. Osobně v tomto období nejsem na 100% živé stravy. Ale snažím se více jíst raw. Dělá mi to opravdu dobře. Ale nemusí to být pro každého 🙂

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website