Co když to není ono, co dělám za práci?

Co když to, co dělám není to pravé ořechové? Co když o něco přijdu? Minu?

Měli jste také někdy takové obavy?

Všímám si u sebe a některých klientů, že občas nalítneme na toto tvrzení. CO KDYŽ?

Veškerá tato POCHYBNOST se postará o to, aby to za chvíli bylo opravdu reálné. Čím více na něco totiž myslíme, tím reálnější se to zdá. To Vám možná přijde povědomé, všichni to známe. Děláme si s něčím starosti, co bude třeba až za několik týdnů či dnů a ten pocit….fůůůů…

A pokud začneme hledat odpovědi na to, co tedy máme dělat v našem myšlení, je to asi jako kdybychom hledali datum u hodinek, které tuto funkci nemají. Je to něco podobného, ale přitom to tam nikdy nenajdeme. A můžeme se snažit sebevíc. Snaha nám tady vlastně vůbec neslouží. Asi jako v životě.

SMYSLUPLNÁ PRÁCE SI NÁS NAJDE SAMA.

Naše přemýšlení nemá schopnost přivést nás k partnerovi, k práci, k životu o kterém toužíme. Vypadá to, že to je na nás, ale v pozadí našeho života je inteligentnější síla, která se stará jak o dýchání, vstřebávání živin, rozklad potravy, o to jaká slova nám přijdou na jazyk, tak také o to, že nás vede životem. Můžeme tomu říkat zdravej selskej rozum, něco, co je součástí každého jednoho z nás.

Ale dobře, tak co HLEDÁME? Co je za tím hledáním? Asi se všichni shodneme, že chceme tvořit „smysluplné“ věci pro společnost.

Všichni dle mého toužíme po tom, být NAŽIVU. Ten pocit, že JSME NAŽIVU. Že můžeme se pustit směrem NEZNÁMA. Ale kam jít? Co to je to NEZNÁMO? Půjdeme jinou cestou do práce? Zkusíme jinak oslovit druhé se svou službou? Či co to je?

Říká se, že uvnitř nás samých je poklad na kterém všichni sedíme. Že dost z nás se DÍVÁ KOLEM SEBE na úspěšné strategie, jak se věci dělají. KOPÍRUJÍ, SNAŽÍ SE VĚCI VYMYSLET, a já se také často chytnu… Můj učitel vyprávěl krásný příběh o firmě, která udělala mnohem více příchutí kávy, než má starbucks a její výdělky byly z 1/10, co síť poboček starbucks.

Prostě se to nechytilo…

Tak dobře, když nepůjdeme VEN za nápady, půjdeme DOVNITŘ. Něco nás INSPIRUJE, což znamená, že je to TO ZEVNITŘ, ať už se Vám líbí, že někdo dělá s lidmi terapie, jiný masáže, další dělá dřevěné nástroje, atd. TO je něco, co nás láká. Způsobů, jak věci dát ven je „NEKONEČNÉ“ množství.

A to je to pravé KOŘENÍ našich osobností – originalit, udělat to tím svým „čerstvým“ způsobem. Né. jak dělají druzí…

Ale jak poznáme, že to je ono? Je zajímavé, že pokud budeme dělat nějakou věc stále stejně podle toho, jak jsme se naučili a nebudeme tam „nově“. Nebude to tak záživné. Voňavé. Jako když se k tomu postavíme bez těch všech věcí s čím do toho vcházíme.

M.Neill tomu říká MĚNA BOHA, NOVÝ ČERSTVÝ NÁPAD, který je impulzem BOŽÍM – ZDROJE. Tohle je NĚCO, CO NÁS BAVÍ. CO JE TO ŽIVÉ. VOŇAVÉ, NÉ JAKO TY STARÉ – RECYKLOVANÉ NÁPADY, jak nám věci dříve fungovaly.

Ze začátku nás většinou napadnou ty nápady, které jsou na jakési HLADINĚ MYSLI, ale pokud se sebou chvíli zůstaneme a podíváme se, co TAM JE DÁL? A DÁL? A JEŠTĚ DÁL? Objevíme nové řešení naší výzvy či problému. Ale i kdybychom šli životem, stejně nás nové nápady napadají, ať ve sprše, u řízení, při běhu nebo jiné činnosti, kdy má naše myšlení trochu padla, tak dříve nebo později přijde impulz nového a čerstvého nápadu. Sebou přinese svěží pocit a mi tak budeme vědět, že je to jazyk BOŽÍ, aby ten náš ŽIVOT byl BOŽÍ.

Srdečně Vás zvu do skupiny porozumění mysli „prakticky“ či na osobní koučink 1 na 1, kdy můžete rychleji se pustit tam, kam Vás to opravdu táhne a žít krásnějším životem.

Share Button