Spousty z nás má pochybnosti, že se naše sny neuskuteční. Že se nám jednoduše nepovede dosáhnout toho, co si přejeme. Že ten život bude stát za prd. Bojíme se toho, že uhneme z naší cesty a bude to jedno velké děsivé mínus do našeho života. Jako kouč prozkoumávám s lidmi podstatu našeho myšlení = podstatu našich překážek a velmi rád se dívám na to, kdo doopravdy jsme. Tyhle dvě věci přináší neuvěřitelnou lehkost na cestu za našimi sny, potíž je v tom, že nikdo nevíme, kdy si toho kdo všimne a nastane AHA = GameChanger.

Tak pojďme na to. ROZHODLI JSTE SE UŽ pro COKOLIV?

Už jste se pro něco ROZHODLI? To je pro mě velké uvědomění poslední dny. Sám cítím, jak je to jiné, když člověk VÍ, když člověk NEVÍ, ale i tak se pro něco rozhodne, než když stále dokola přemýšlí sem a tam…Sem a tam…Aby si náhodou nevybral špatně.

Jakmile totiž něčemu řekneme ANO, začneme se dívat směrem VEN Z HLAVY. Začneme cokoliv tvořit, dělat, být s druhými, hrát si. A moc dobře něco v nás Ví, jestli toto je to pravé ořechové. Máme na to čuchometry v podobě intuice.

Všiml jsem si, že většina z nás si neumí říci, jdu do toho. Většinou říkáme ZKUSÍM toto a tamto a není to nic špatného zkoušet věci, ale ZKUSÍM a UDĚLÁM je velký rozdíl. Je velký rozdíl pro mě říci si něco konkrétního, co chci a dostát svému rozhodnutí PODLE SVÉHO TEMPA. I ten cíl se může po cestě měnit a je to v pořádku, že jsme si něco mysleli, že chceme a po cestě si uvědomili, že to není to pravé. Co jsem měl často já i druzí co vidím, tak po prvních „nezdarech“ zkoušíme jiné věci a hledáme…

První překážka, neumím si říct o peníze, máme obavy, nejsme si jistí sebou, nejde to, jak jsme si mysleli,…

Tak se můžeme leknout, vyděsit, stáhnout nebo jít proti tomu. Můžeme se děsit toho, co druzí nám odepíší na naši nabídku, tak jako já jsem většinou lidem psal s nějakou konkrétní nabídkou třeba focení či koučování a pak často rychle vypl na telefonu i na počítači internet a šel dělat jiné věci. Lekl jsem se svého strach a stále se jím někdy vylekám… To je normální, lidské. Je dobré vidět, že to neznačí nic o nás, že bychom byli SRABI, NESEBEVĚDOMÍ, že bychom ještě měli na sobě více ZAMAKAT, abychom se příště nebáli. Aby nás strach či obavy nezastavili.

To se prostě stává, ale nemá ten prožitek spojitost s tím, co před námi stojí za úkol. Ať je to schůzka s potenciálním klientem, volání novým lidem, přednášení před druhými, říct druhému o peníze za svou službu.

OKOLNOST A SITUACE ≠ POCIT

princip MYŠLENKY – VĚDOMÍ – MYSLI = POCIT

JAK VZNIKAJÍ PŘEKÁŽKY? Z čeho jsou tvořeny obavy, strachy, nevíra v sebe?

Už jste to pravděpodobně slyšeli, že nezáleží na tom, jak velká překážka před námi stojí, ale co se nám o tom myslí. A můžeme samozřejmě měnit obsah těch našich myslí, pokud to někomu funguje, tak pokračujte. Mě to nikdy moc nebavilo, zajímala mě spíše pravda o kterou bych se mohl opřít. A čím více si uvědomuji, že tu jsou VĚCI, které jsou třeba dělat a do kterých se mi né vždy chce, že mám špatné nálady,…

Tak pokud uvidím, že PŘEKÁŽKY jsou ze 100% tvořeny kreativní silou mé mysli, tak přestanu řešit, jak se s tím lépe popasovat, jak se tomu vyhnout. Přestanu o toho utíkat, protože si uvědomím, že to je jen PRODUKCE mé osobní reality tvořená mými myšlenkami.

PROŽITEK – NEKONTROLUJI, JE REÁLNÝ, ale jeho PODSTATA JE PROMĚNLIVÁ…

A když se zase vyděsím vlastním PROŽITKEM, protože je doopravdy REÁLNÝ. Bude stačit jen si zase uvědomit, CO SE DĚJE a ono se to automaticky uklidní, aniž bych se o to staral.

KREATIVNÍ SÍLA MYSLI VYTVOŘÍ PŘEKÁŽKU, OMEZENÍ, NEJISTOTU…ALE JELIKOŽ JEJÍ PODSTATA JE PROMĚNLIVÁ A STOJÍ NA VODĚ…NEMUSÍME JI VĚŘIT VŠECHNO, CO NÁM NABÍZÍ.

Je to jedno, jestli jsou Vašimi překážkami NEDOSTATEK PENĚZ, JINÍ LIDÉ, nedostatek informací, zkušeností, … OMEZENÍ z toho vždy udělá naše mysl. Samozřejmě se najdou překážky díky kterým nepůjdou některé věci zcela logicky. Měříte 150cm? Asi nezasmečujete na basketbalový koš. Rodič Vás zamkne v pokoji před Vašimi sny, ….To jsou reálné věci.

To, co zde popisuji mi kompletně změnilo život a chvilku to trvá, než to většina lidí pochopí. A moc rád to předávám dalším lidem, jak si díky porozumění mysli zjednodušit a zkvalitnit život ve všech oblastech – zde ve skupince zdarma pro ŠŤASTNÉ TVŮRCE. Přidej se, jest chceš.

Share Button