Jedna z věcí, díky které si lidé vybírají kouče je, že jim nejde tvorba toho, co by si přáli. Ať už to jsou velké či malé sny, tak jim to prostě nejde, nebo naopak chtějí ze sebe dostat mnohem více. Často se stává, že lidé neudělají žádný krok. Natolik se bojí, že to prostě nejde. Nebo se do toho pustí a rychle toho nechají. Znáte to? Já velmi dobře a nebojte, není to nic nenormálního.

Děje se to nám všem, že máme u těch věcí v neznámu (budoucnosti) různé představy a pocity. Někdo se bojí, že nemá na to peníze, co si druzí řeknou, nejsem ten typ na to, nemáme dostatek víry, druzí nás nepodporují…

Rozdíl mezi lidmi, kteří to i přesto udělají je, že se naučili TOMU NEVĚŘIT, NEPOSLOUCHAT TENTO HLÁSEK těžkostí…

I navzdory tomu jdou a zkouší věci, učí se. Tak jako třeba mé oblíbené otužování do kterého se mi často nechce. Stačí si jen všimnout, že prostě hlava někdy běsní a jindy né. Prostě i přesto, že jsem to udělal tolikrát, tak se mě to snaží zastavit. A jak to vím, tak to neřeším…

A my máme na výběr – Vydat se cestou SEBEZLEPŠOVÁNÍ, práci na lepším POCITU ZE SEBE, tedy toho, že začneme pracovat na svém sebevědomí, špatných pocitech, něco s nimi dělat, protože AŽ si je všechny zpracujeme, tak se můžeme vydat… To asi né, že? Nebo si budeme dávat menší cíle, které sice moc nechceme, ale mají něco udělat s námi. S pocitem jistoty a pak až se začneme zaměřovat na to, co doopravdy chceme.

Uvažování nás jsou různá a na SEBEZLEPŠOVÁNÍ není nic špatného. Jen často se snažíme vylepšit něco, co funguje GENIÁLNĚ. Špatný pocit je totiž GENIÁLNÍM INDIKÁTOREM TOHO, že se nám honí spousty negativního myšlení v naší mysli, není to signál, že se musíme opravit a změnit pocit, nebo VĚCI NEDĚLAT!

Není to signál, že by NAŠE CESTA BYLA ŠPATNÁ.

Není to špatně, jestli nám dává smysl si měnit pocity před schůzkou s klientem či si navyšovat sebevědomí. Je jen dobré vědět, že naše schopnosti nikam nezmizí pod špatnými pocity a že pocity jako takové nic neznamenají o NÁS. Prostě se mění. Neznamenají nic o tom, co svedeme a čeho jsme SCHOPNÍ.

Čím více si toto začneme uvědomovat, tak potom je tu více prostoru TVOŘIT, ŽÍT… Sebezlepšovat se v našem řemeslu ve kterých se logicky zlepšujeme, když je děláme. Chcete být úspěšný rodič? Je třeba abyste trávili čas s dětmi. Kouč je třeba aby koučoval. Malíř aby maloval.

A né nadarmo se říká, že pokud strávíme nějakých 10 000 hodin se svou činností, tak je to potom MISTROVSTVÍ, kdy nám věci jdou od ruky a pak samozřejmě pokud o nás nikdo nebude vědět…

Je to nádhera sledovat někoho, kdo opravdu umí to, co dělá jako třeba moje partnerka, když skáče na trampolíně a má za sebou 8-10 let tréninků. Nebo já, když fotím zvířata či lidi 🙂

NEVÍM, CO JE TO TEN MŮJ SEN?

Dovolit si opět snít. Podívat se směrem toho, co nás opravdu zvedá ze židle? Co nás přitahuje a láká? A jakmile přijdou ty pochybnosti nebo nějaké důvody, proč to nejde. Tak se dívat tím směrem, co opravdu chceme vytvořit, dělat a jak jsem mluvil ve video ZDE VE SKUPINĚ, kde to více rozebírám. Poznáme to podle té LEHKOSTI a dalších „cvičeních“, které najdete pod videem ve skupince. S radostí jim říkám KATALYZÁTORY vnitřku. Jakmile to začne TĚŽKNOUT, je dobré vědět, že není s námi nic zle, jen jsme se zasekli v myšlenkách a je dobré to chvilku nechat být.

A JAK TEDY TVOŘIT?

Pokud máme KONKRÉTNÍ CÍL NAŠEHO SNU, tak je tu jediné. Jaký je první KROK? Může to být drobnost. Ve filmu muž, který sázel stromy, který je podle skutečné události muž sázel 100 žaludů denně. Poušť se proměnila v zalesněnou oblast díky rokům těchto drobností.

A pokud tedy víme, že KROK za KROKEM DOJDEME KAMKOLIV, NÁŠ SYSTÉM FUNGUJE GENIÁLNĚ, tak se s největší pravděpodobností stane, že to někdy bude drhnout, že budeme mít dojem, že to není ten správný cíl, že se třeba naše cesta odkloní a je to v pořádku, že budeme pochybovat, bát se, že nám to celé přijde zbytečné. A to neznám nic lepšího, než mít parťáka s kterým cestu projdete snáz a seznámíte se s principy tvorby a naší mysli. Tak mi klidně napište a podíváme se, jestli to dává smysl se propojit na takové dobrodružství.

A pokud chcete sami, tak skvělé a jednoduché cvičení – CO BY SE MUSELO STÁT, ABY SE TO POVEDLO? CO MUSÍM UDĚLAT JÁ? UDĚLÁM TO? Tvorba není o složitostech, tak jako život jakmile je složitý, je to skvělý indikátor toho, že jsme VEDLE.

Ps. a některé projekty se povedou, jiné ne. Některé se povedou rychleji, některé pomaleji. Netrapte se s tím.

Share Button