Loading…

Pomáhám lidem ke spokojenějšímu životu

Chcete být spokojenější, méně vystresovaní a produktivnější v práci i osobním životě ?
Napište mi a popovídejme si o Vás

Jsi něco víc, než si myslíš…

No jo Jirko, to už jsme slyšeli tolikrát, ale my věříme, že tvrdou prací na sobě budeme ještě víc… Věříme, že je s námi něco špatně, tak potřebujeme na sobě makat. Vidíme to kolem sebe, budeme číst knihy, setkávat se s úspěšnými, mít své rituály fyzické, psychické a jednoho dne uspějeme. Jednoho dne budeme cítit klid, sebelásku, atd.

Potom budeme….

Já vám rozumím, je to všude kolem nás vidět. Všichni to na nás řvou, osobnostního rozvoje přetékají regály v knihkupectví, semináře jsou jeden za druhým. Jo neříkám, že to je špatně, je to fajn, někomu to pomůže, na chvilku se uleví, ale potom když onen človíček najde další problém, jejéj…

Zase nanovo. Nepříjemné pocity, než se to zpracuje, a potom další vnitřní nedostatek a zase nanovo 🙂

Chci s Vámi sdílet něco, co mi ulevilo. Odložil jsem baťůžek osobnostního rozvoje, který byl krásně pestrobarevný. Sliboval totiž, že na konci cesty budu celistvý, klidný a vyrovnaný úspěšný muž. Odložil jsem jej s radostí, protože se mi ukázalo něco, co jsem si přál. Přirozený život dle pravdy, jak funguje naše prožívání a naše mysl.

 Zkuste si představit, že Vaše myšlenky, které se Vám honí hlavou nejste Vy. Jste mnohem něco víc, co je pod těmi myšlenkami. Jste zdrojem všeho, co v životě hledáte. Klidu, kreativity, síly, svobody, lásky… Tohle není žádná technika osobnostního rozvoje, tohle je fakt. Kdybyste na jeden den přestali brát své myšlenky vážně, většině z Vás by se ulevilo. Kdybyste uviděli, že myšlenky vytváří Vaše pocity, postavilo by to na hlavu to, že naše pocity jsou vytvářeny na základě OKOLNOSTÍ, které se nám dějí. Ale to Vám asi nesedí do konceptu Vašich zkušeností, protože Jirko já nemohu být v pohodě, když jsem ve stresujícím se prostředí… Nemůžu být úspěšný, když kolem sebe nemám 5 úspěšných přátel… Opravdu ?

Možná už jste ale viděli, že stejná scéna se děje, jsou dva lidé a každý z nich to bere absolutně jinak. Ať už to je smrt blízkého, nebo když přijde někdo o velké peníze, je odsouzen na smrt… Mohou za to naše myšlenky, naše názory na tyto situace… Pokud se změní, změní se i naše PROŽÍVÁNÍ.

A o tom to celé je, prožíváme naše MYŠLENKY.

Pokud tohle uvidím, nepotřebuji se zabývat minulostí, tedy terapiemi, protože si neustále oživuji myšlenky. Já si prošel ročním psychoterapeutickým výcvikem, kde jsme se zabývali tématem OTCE, MATKY, VIZE, VNITŘNÍHO DÍTĚTE a dalších. Super, ulevilo se mi, něco jsem si uvědomil a posunul jsem se. Ale s vědomím toho, že prožívám své myšlenky a ty vytváří mé pocity jsem díky výcviku změnil myšlenky na jednotlivé situace a za sebe už tam nemusel být ten humbuk psychoterapeutických technik.

Vrátím se zpět, myslíme si, že fungujeme jako KAMERA, kdy část z okolního světa na nás dopadají venkovní věci a to vytváří obrázek toho, co se v Nás děje. To ale tak není, my fungujeme jako projektor, či malířské plátno kam si svými myšlenkami zhmotňujeme naše prožívání.

Jste mnohem víc, než si myslíte….

S láskou Jirka

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář