Home » mysl » Jsou tvá přesvědčení v souladu s životem, který chceš žít ?

Jsou tvá přesvědčení v souladu s životem, který chceš žít ?

PŘESVĚDČENÍ je VŠEmocné.

Velká MAGIE se děje,

pokud se PODVĚDOMÍ sladí s VĚDOMÍM.

Nedávno jsme byli s přáteli na výletu a tak si tak jdeme.. Jdeme a kamarádka se začala ptát na ženský jednoho z kamarádů, a potom jsme se ptali na jeho „mantry“. Znáte to, každý má jiný vnitřní Svět a jiné zkušenosti, které se mu opakují. Pro někoho se vydělávají peníze snadno, jiný sbalí holku na každém rohu, další má problémy kam se podívá… On začal ze sebe vydávat ty své zkušenosti, ženský jsou na peníze,  apod. věci a vtipné je, že jedinému, komu se to děje je on, že jej ženy stahují o peníze. Já mám zase jiné modely v hlavě o ženách, tak mě napadl článek o který se s Vámi podělím, je starší, ale věřím, že se bude hodit, pokud se podíváte na vlastní „přesvědčení“.

Byl jsem takhle na víkendovém workshopu s Evou Kavkovou ohledně sebe-poznání a raw stravy. Bylo to začátkem prosince 2015 v krásném Posázaví u Prahy. Sedíme u krbu a pracujeme na sobě. A najednou cvičení ohledně našich osobních dohod – přesvědčení. První AHA moment pro mě nastal, když jsem si napsal, co mi rodiče říkali a co jsem si kolem toho vytvořil za svá přesvědčení zejména o sobě. Druhý AHA moment nastal, když jsem si uvědomil, že lze si denním předříkáváním afirmací vložit do hlavy nové přesvědčení nový program. Který ve spojení s AKCÍ tam venku proměním na to, aby fungoval pro mou spokojenost aneb Já jsem tvůrce svého života! 

Naše hlava je plná osobních dohod o vztazích, penězích, práci, zdraví, o sobě samých. O tom, co je správné a co není. Vše je dokonale uloženo v podvědomí a řídí nás.

Funguje to dokonale!

Nastane nějaká situace v našem životě. Třeba, když mladíci v tramvaji jsou hubatí na stařenku a nechtějí ji pustit si sednout. Sepne se program z dětství, kdy maminka nám říkala, že mladí si neváží starších lidí, že to je čím dál tím horší. Najednou to v realitě vidíme a upevňuje to sílu našeho přesvědčení. Nebo když konečně našetříme nějaké peníze bokem a opět se něco „posere“ v domácnosti, tak ze zálohy vytasíme hlášku, takhle je to vždycky!

 Ano, STANIŠ SE. Jak UVNITŘ, TAK V NAŠÍ REALITĚ.

To je naše hluboké přesvědčení o penězích… Pro peníze se musí tvrdě dřít, zase nemáme peníze, peníze smrdí, bez práce nejsou koláče, za všechno můžou peníze! … Však často jsme slýchali hlášky v kuchyni, kdy maminka s tatínkem se hádali kvůli penězům…

Tím, co máme uloženo v podvědomí a jak myslíme, tak jednáme a tím UTVÁŘÍME NÁŠ ŽIVOT.

Naštěstí ten „chybnej“ program lze změnit. Přepsat kód a vytvořit si jinou realitu! Viz film MATRIX, kdy hlavní hrdina NEO přepisuje kód a postupně věří, že je vyvoleným.

Naše mysl funguje jako počítač, dejme ji program a ona jej vykoná. Díky tomu, co jsme slýchali jako malí a viděli kolem sebe, tak jsme si do toho počítače (hlavy) začali ukládat spousty „prográmků“ (osobních dohod) o kterých často ani nevíme…

Ty programy vytvářejí náš život!

Díky našim zkušenostem (co jsme slýchali, viděli a zažili) se nahrály do PODVĚDOMÍ. To je místo, kde je spousta věcí, o kterých vědomě ani nevíme a které řídí naše životy. Kdyby toto místo v nás nebylo, tak nám všechno zabere spousty času. Šli bychom si dát sprchu a přemýšleli bychom, co udělat jako první krok, druhý… Každý den by naše sprcha trvala několik desítek minut, protože jednotlivé kroky bychom museli vykonávat promyšleně. Jelikož jsme se sprchovat postupně učili, tak se celý proces děje automaticky, už neuvažujeme nad drobnostmi. Děje se to samo 🙂

Jedeme na AUTOPILOTA, ale jak je náš autopilot nastavený ? Pomáhají naše přesvědčení na cestě za našimi sny ? Nebo nám naopak odsávají energii ?

Proto pojďme se podívat na naše programy (přesvědčení)… Jedině tak, když ty staré programy, které jsou nefunkční, tak nahradíme novými prográmky, tak bude do našeho života proudit to, co chceme.   Tím se utiší ten hlas uvnitř sebe, který nás brání, aby se nám nestalo nic zlého. Aby se nám tam venku nestalo nic s čím máme spojený silný negativní pocit.

Příklad z mého života

Když jsem byl malým klukem, tak jsem často slýchal, že nejsem dostatečně dobrej. Pořád všechno, co jsem udělal bylo špatné, nedostatečné, zlé… A teď si vezměte, co je v mém podvědomí, kdybych měl vylézt na pódium a vést přednášku ? To by nebylo v očích jen dvou lidí špatné, nedostatečné a zlé…Ale těch lidí by bylo mnohem více…Ufff… Když jsem měl vždycky ve skupinách více lidí promluvit, tak se mi chrul žaludek a nějaký vnitřní našeptávač mi říkal, nedělej to, špatně to dopadne, zase zrudneš a zakoktáš se, nebudeš vědět, co říct….Fakt si dávej bacha (smích)… Hlava se mě snažila ubránit HAVÁRCEztrapnění, nepřijetí…  A když jsem to udělal, tak mi opravdu docházeli slova, připadal jsem si trapně a přestával jsem dýchat – začínal rudnout a srdce mi tlouklo o 106… Teď už se to zlepšilo, čím více mluvím před druhými a neberu se tak vážně, že zakoktání je špatné, tak to nemá takovou váhu.

V tomto případě pro mě je důležité pracovat na novém přesvědčení o sobě. A najít uskutečnitelný cíl v mých očích, než rovnou vlézt na pódium před lidmi nepřipraven a bavit se tím.

Podvědomí udělá vše pro to, abych se tam nedostal a nezískal žádnou nabídku nějak vystupovat před více lidmi. Snaží se mě bránit. Mé podvědomí má spojené mé přání s obrovskou bolestí. Vše, co udělá mé podvědomí je, abych cíle nikdy nedosáhl, nebo ho dosáhl a rychle se ho zbavil. Rychle to odpřednášel. To jsem také zažil. Polovinu věcí jsem díky tomu vynechal, ale odpřednášel jsem. Jest si splním přání s tímto nízkým přesvědčením, tak bude následovat bolest, nepřijetí, zklamání…Bylo to mé přesvědčení, které jsem si vytvořil a kterému VNITŘNĚ věřím.

Ale mám dobrou zprávu, lze stará přesvědčení nahradit novými OSOBNÍMI DOHODAMI.

JAK TO VZNIKÁ V NAŠÍ HLAVĚ ?

1.RODIČE – OKOLÍ MI NĚCO ŘEKLI nebo DĚLALI a já tomu věřil a vzal to za své. 2.V REALITĚ SEM DOSTAL POTVRZENÍ ZNOVU A ZNOVU, ŽE TO TAK JE.3.VYTVOŘILO TO VE MĚ SILNÉ PŘESVĚDČENÍ, ŽE TO JE PRAVDA.

AKCE

Tady si dejte prosím čas, než ze sebe dostanete všechny Vaše dohody. Třeba týden a to, co je pro Vás aktuálně důležité. Pokud se snažíte shodit přebytečná kila, tak se zaměřte na dohody o tom, jak se cítíte krásně ve svém štíhlém těle. Jak jste krásní a přitažliví.

Co ti říkali rodiče a čemu si uvěřil/a ?

AFIRMACE – pozitivní tvrzení v 1.os jednotného čísla – už to je!

Příklady

ŘÍKALI – Budeš jako fotr! – Jsem vděčný za svého otce. – MÉ NOVÉ PŘESVĚDČENÍ

ŘÍKALI – Nejsi dost dobrej. – Jsem skvělý takový, jaký jsem. – MÉ NOVÉ PŘESVĚDČENÍ

ŘÍKALI – Pro peníze musím tvrdě dřít. – Peníze přichází snadno a často. – MÉ NOVÉ PŘESVĚDČENÍ

ŘÍKALI – Najdi si jistou práci, podnikání je nebezpečné. – Je bezpečné rozvážně podnikat. – MÉ NOVÉ PŘESVĚDČENÍ

ŘÍKALI – Jsi ošklivý. – Jsem inspirativní a krásný muž. – MÉ NOVÉ PŘESVĚDČENÍ

Hlavně ať to s Vámi rezonuje!

 

Mám osobní zkušenost, že pokud tam je vnitřní potlačený pocit(emoční blok) v nás, tak je třeba jej prožít. Zpracovat, aby mohl odejít. Můžeme jakkoliv překrývat novými dohodami/afirmacemi, ale vevnitř je blok/trauma a s ním spojený nepříjemný pocit, tak jej třeba odšpuntovat.

Jak pracovat s AFIRMACEMI ?

S afirmacemi je nejlépe pracovat hned po probuzení a před spaním. Před spaním, protože potom usínáme a naše nová přesvědčení mají možnost lépe zapustit kořeny, jsme v klidovém stavu a můžou se nám dít sny spojené s našimi novými dohodami. 10 Min. Po probuzení je naše podvědomí otevřené a tudíž je to nejlepší doba pro to začít den dobře. Věnovat se vděčnostem či afirmacím je ideálním časem.

Na doporučení od kamarádky Evy Kavkové doporučuji praktikovat ve sprše při sprchování se studenou vodou AFIRMACE. Voda je nositelem informací a v neviditelném světě, kterým myšlenky jsou, tak podle Masaru Emota, který dělal testy, tak voda se dá naprogramovat myšlenkami. Jelikož jsme my lidé z velké části vodou, tak se programuji ve sprše.

 

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website