Home » Inspirativní filmy a knihy » Kdy jsem v životě nejvíce vyrostl ??? Děkuji mamko!

Kdy jsem v životě nejvíce vyrostl ??? Děkuji mamko!

Potkávám mužský vzor a získávám podporu

Pojďme se společně vydat na základní školu. Když jsem byl v sedmé třídě, tak jsem s klukama jezdil na skateboardu a dělali jsme různé blbosti. Bylo to silné puberťácké období, kdy jsem mutoval, poznával své hormony a začal jsem objevovat, že jsem dobrý ve sportu. V sedmičce jsme chytili nového pana učitele na tělocvik. Bylo to poprvé, kdy se mi líbil chlap a přišel mi jako vzor. Do té doby jen akční hrdinové v telce. Usměvavý, vtipný, dobře vypadající, ale i zároveň ostrý a umějíc si udělat pořádek. Vedle školní jídelny byla hala stolního tenisu a on ještě ke všemu hrál stolní tenis závodně (1.ligu). Tak mě zaujal a byl to první člověk, který v průběhu sedmičky mi dodal sílu zvenku. Potřebnou podporu, kterou jsem nikdy nedostal. Řekl před celou třídou kluků na tělocviku, že pokud někdo bude tady v Liberci dobrej v pinčesu, tak to budu já. V té sedmé třídě jsem totiž vyrostl na svých 175cm a objevil jsem, že jsem rychlej na krátký běhy a on to zrovna řekl, když jsem zaběhl nejlepší čas v opičí dráze při tělocviku.

V té době jsem vedle skateboardu chodil hrát pinec do školního klubu a 1xtýdně do haly stolního tenisu, kde nás měl právě on, náš tělocvikář Aleš. Od té doby, co to řekl jsem věřil, že bych mohl být tím úspěšným stolním tenistou a přihlásil jsem se závodně. To bylo koncem sedmé třídy, kdy přišla zima a já po několika úrazech se už další sezónu nechtěl vrátit na skateboard.

IMG_5879

Měl jsem v sobě obrovský zápal něčím být. Získat uznání od druhých. Mrskal jsem pinec ve „dne v noci“. Sledoval pingpong v televizi, doma si představoval, jak jsem na mistrovství světa a všechny porazím. Byl jsem prostě posedlým. Jak jsem se vezl na té vlně, tak jsem se opravdu rychle posouval. Holky mě stále zajímaly, ale toto bylo přednější a jednoho dne si pamatuji, že za mnou přišla maminka a říká, Jirko!

ZAČÍNÁM SE UČIT DO ŠKOLY 

Jakmile si nezlepšíš vysvědčení do dalšího pololetí, končíš s pingpongem. Já jsem si říkal, cože ? To je jediné, kde mohu být UZNÁVANÝM a ty mi to vezmeš ? Známky ve škole jsem měl děsivé. Spousty čtyřek v sedmé třídě, no prostě jsem na to kálel…

Děkuji mamince za lekci, protože nejen, že jsem si zlepšil výzo a zlepšoval se v pinčesu. Zažil jsem krásné období, kdy jsem měl ze sebe velkou radost. Jako vedlejší produkt bez sebevětší snahy měly o mě zájem děvčata, aniž bych se snažil, tak to prostě šlo samo. Respektive to šlo samo, až do té doby, kdy jsem jim byl tváří v tvář. Tam jsem dokázal jediné, zamrznout nebo utéct. Vevnitř mě to byly neuvěřitelné pocity. Projevovat city mě nikdo neučil. V žádném dějepise, občance, ani matematice to nebylo a já měl před těmito tvory jménem ženy strach 🙂

Drahocenné UVĚDOMĚNÍ pro zbavování se negativních zvyků

Z tohoto jsem si odnesl SKVĚLÉ UVĚDOMĚNÍ. Maminka mi chtěla „sáhnout“ na něco pro mě opravdu důležité… Chvilku jsem se bránil a byl naštvanej, ale potom mi nezbylo, než každý den dělat přípravu do školy, která se odrazila na mých známkách, ale co víc, začalo mě to bavit a dělat radost. Mé sebevědomí se zvyšovalo.

Často si uvědomuji, že my lidé máme rádi tu naši komfortní zóničku – vyjetou kolej. A toto je jeden ze způsobů, jak ji překročit 🙂

Nedávno jsem si uvědomil, že trávím spousty času na internetu a přidávám dost příspěvků na facebook. A říkal jsem si, tak co na sebe ušiju za past ? Psal jsem kamarádovi Michalovi, jest zveřejním něco, co se nebude týkat projektu NR institute, tak mu dám 10 000kč. To by pro mě by byla rána do rozpočtu, samozřejmě Michal souhlasil. 14 dní pryč a já opět měl takové tendence často klikat na tu modrou ikonku, tak jsem se rozhodl, že max. denní návštěvnost facebooku bude 2x, pokud to překročím dám sestře 20 000kč 🙂 Přiznám se, už jsem měl navyknuté cuky kliknout na modrou ikonku.

To byste nevěřili, co se uvolnilo času pro jiné věci!

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

3 thoughts on “Kdy jsem v životě nejvíce vyrostl ??? Děkuji mamko!

 1. ondra m. napsal:

  Ale i pro ten skejt máš Jirko cit v nohách. Kdybys tomu tenkrát propadl víc, myslim že bys pořád jezdil:) Čím jsem starší, tím víc ten „sport“ chápu. I to, že to vlastně sport vubec není. Hlavní věc, co mě skate za ty roky naučil, je že když cokoliv chci udělat, musím sám jít a zkoušet to, dokud se mi to nezačne dařit. Nepomůže koukat na ostatní, ani hudrovat, prostě to musí člověk sám jít zkusit. To je hodně cenná věc, která se taky ve škole neučí. To s vyjadřováním citů si asi musí každej zjistit sám, ale za chvíli budu mít na světě prvního potomka, a mám v plánu přesně na tomhle pracovat, aby to v naší rodině fungovalo, a dítě jen tak neproplouvalo životem a pak BUM! 🙂 Určitě víš, jak to myslím. Zdravím O.

  1. Jiří Zuzánek napsal:

   Joo Ondro, skateboard je super, já se tam často střetával se svými strachy, určitě vzpomínáš, jak jsme tehda byli vyplesklí z dangeru 🙂 Gratuluji chlape!

 2. Jiří Zuzánek napsal:

  Jojo Radku, máš pravdu. Velký pocit duševního zmatku jsem v sobě cítil. Děkuji za tvou zprávu. Stále jsem na cestě životem a je dobré, že si mohu dělat to, co chci a psaní autentických článků mě baví a dává mi to smysl. Měj se v moci, Jirka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website