Pejsci, pejsánci, pejsulínci

25.11.2022

Když mi vždy přijde nové téma na focení předloh pro umělce, tak je to většinou nové pole, kde je stále o čem bádat. Setkání s lidmi a jejich mazlíčky je něčím unikátní. Každý jsme jiný a tak i pes, který má třeba nálepku bojového psa na Vás působí jak děsný milouš. 

Co říkáte? :) 

To byla jen legrace. Viz fotky níže. 

S jednou známou jsme se dostali i na cvičák, kde jsem byl v roli lektora při individuálním kurzu a učil jsem ji fotografovat pejsky, co ona chtěla. Není to legrace fotit něco v pohybu a vyžaduje to větší trpělivost a hlavně určité porozumění fotoaparátu, světlu, aby člověk nechrlil příliš odpadu a měl z toho radost, než frustraci.  

Každý, kdo si zažije základy nastavení aparátu a nemá úplně nejpomalejší ostření, tak zvládne krásné fotky zvířat v pohybu. Mějte trpělivost a nebojte se opakovat a zkoušet to znovu a znovu. Bezzrcadlovky na to budou přívětivější variantou, často prý mají zvládnutý AF rovnou na oko zvířete, což je fajn bonus.

Dále doporučuji sledovat fotografie, co mají společného ty pěkné a pokud se naučíte určité principy "jak na rozmazané pozadí, popředí", "jaké vybrat prostředí", "světlo", tak stejně za mě je nejkrásnější se nechat vést přítomným okamžikem a nelimitovat se představami, jak krásná fotka má vypadat... Hrát si, zkoušet...

Samozřejmě TECHNIKA je čím dál kvalitnější, objektivy ostřejší, autofokus rychlejší, atd. Já osobně lidem na kurzech doporučuji techniku z druhé ruky, kdy pořídí relativně za pár tisíc kvalitní fotoaparát se kterým se krásně mohou naučit základy a pak se uvidí, jest budou investovat dál, nebo né. 

Jak jsem napsal na začátku, pejsci byli často laskaví, vycvičení a někteří prostě né, byly sví, často ti mladší 1, 2roční si dělali co chtěli. Někteří i uměli na povel zaštěkat, ukazovat tesáky, jiní né. 

Každopádně to byla opět krásná práce plná nového setkání u pejsků, které člověk má spojen s představami, které jsou teda mimo. Pokud byste měli zájem o fotky svého mazlíčka či se naučili fotit, napište. © 2022 Hana Novotná. Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!