Když se podíváme směrem něčeho nehmotného jako je láska zjistíme překvapivá zjištění.

Táhne nás to k lidem a místům, kde je něco „víc“. Kde je jak láska projevená do produktů, služeb, tak se tam s lidmi cítíme, jako člověk s člověkem.

KOŘENÍ je LÁSKA

Jako „pražák“ si to mohu uvědomovat více, že je tu prostě spousty specifických obchůdků, které nabízejí něco „víc“ a kde ceny nejsou běžné podobným produktům z jiných obchodů.

No a mnohem raději se vracím na místa tam, kde je jakési setkání nejen s tím skvělým produktem, ale jakýmsi přirozeným spojením mezi dvěma lidmi, které tak trochu vymizelo. NEHRANÝ ZÁJEM O ČLOVĚKA je krásným pojítkem.

Ty přirozené hovory, to, že někoho rádi vidíte. To, že za tím je ta upřímná láska k lidem. K tomu SLOUŽIT LIDEM s tím, co mi dělá radost a slouží druhým, to je pro mě ta hodnota nejvyšší. Která je občas lapená spáry našich představ o druhých, které naráží o sebe, jak brnění jedno o druhé.

Přitom, když si všimneme, že naše předsudky o druhých se mohou rozplynout jak pára nad hrncem, pokud jim nebudeme věnovat pozornost a budeme s druhými. Leccos se o nich dozvíme a často zjistíme, že naše představy (předsudky) byly opravdu mimo.

NAŠE MYŠLENKY A PŘEDSTAVY O DRUHÝCH NEJSOU HLASEM PRAVDY. Občas na to každý zapomeneme, to je lidské❤

Je to možná neuvěřitelné, ale nikdo nevidíme druhé stejně. Vypadá to, že se bavíme o stejných lidech, ale ve skutečnosti se bavíme o tom, co si o druzích myslíme. Tedy o obrázku, který jsme si vytvořili a za tím obrázkem je vždycky to stejné. Každému člověku stejné, láska. Ta je nám všem stejným pojítkem. Naší podstatou.

Každý máme ten nejlepší důvod pro to, co děláme. Naše myšlení nám přijde natolik reálné, že děláme, co děláme. Chováme se tak, jak nám velí naše myšlenky, které si ještě nevybíráme…

ALE CO KDYŽ NEVYDĚLÁM…

Láska k druhým je hezká věc Jirko, ale já potřebuju vydělat. Ano, každý potřebujeme nějak fungovat.

Co se stane, když prohrajeme ve hře člověče nezlob se? Ano, někdo se bude zlobit. Jiným to bude jedno a můžeme si všimnout na tomto příkladu, že samotná hra, jak „dopadne“ nás nečiní špatnými či veselými. Šťastnými či nešťastnými.

NÁŠ POCIT NENÍ ZÁVISLÝ NA VÝSLEDKU ZE HRY.

Neznamená to, že se nebudeme cítit špatně, ale příčina není ve výsledku.

Hra našich byznysů je jako hra člověče nezlob se. Můžeme se zlobit, připadat si zlomení, když přijdeme o peníze a naše majetky. Ale jelikož to nedělá ta hra (podnikání), tak se nemusíme bát, že by to něco znamenalo o nás. Že bychom to prožívali ještě věky věků.

Prostě to odplyne čím rychleji to necháme být. To je podstata myšlenek. Přechodnost.

Trvalejší to je jen proto, že „odporujeme“ tomu, jak to dopadlo a bereme to jako něco špatného.

Na hře je krásné, že nikdy nevíme, jak dopadne, ale čím více se jí věnujeme, tím jsme v ní lepší a lepší. A hlavně ŽIJEME naplno. A podobné to je s naším podnikáním.

A když si všimneme, že samotné hraní byznysu nám nemůže ublížit. Nikdy. Nemůže nám to způsobit vředy, či takový tlak a stres, který by nás položil. To si děláme sami. Ale můžeme samozřejmě přijít o spoustu peněz a věcí. Pořád můžeme hrát s tím, co zrovna máme a pokud do toho zamícháme koření upřímné lásky k lidem, které je každého z nás podstatou.

A přidáme k tomu hodnotnou službu pro druhé, tak to nejde, abychom neměli z toho celého, jak radost, tak i peníze.

Ochutnejte úvodní koučink s Jirkou zdarma ZDE.

Share Button