Poslední dobou jsem zaslechl takové věty od lidí. Člověk jasně vidí, že naše pocity nejsou opodstatněné realitě. Už tohle, když si člověk všimne, nastává mnohem jednodušší život. Když Vám to říkají lidé, kteří mají pěkné fotky (někteří i super fototechniku) a mají pocit, že si nemohou říct o peníze. Tak je to z určitého nadhledu úsměvné.

Ale co těm, kteří tomu věří? Jsou v tom až po uši. Cítí přeci divné pocity, když si vybaví, že by si měli říct o peníze?

Poslat je do zaměstnání? 🙂 Néé, jsme lidé a pokud si najdeme cestu k penězům a uvidíme na čem stojí naše pocity, nebude takový problém říkat si o ně.

Pro mě osobně bylo užitečné uvědomit si, odkud takový pocit pramení. Je zcela evidentní, že ty „peníze“ PROŽÍVÁME jen na základě toho, co se nám zrovna myslí, protože žádná taková situace před námi často ani není

Můžu si za svou práci říct o kačky? Nebude to troufalé? Jsem dost dobrý fotograf? Co na to řeknou ostatní? Naši blízcí, kteří budou třeba prvními zákazníky?

Všechny tyhle myšlenky jsou jako VÍR. Čím více myšlenek se nám honí hlavou, tím je vír silnější. Náš VÍR dokáže napáchat pěknou paseku, protože nikdo nechceme přeci ty nepříjemné pocity. Tak se mu raději vyhýbáme, takže děláme různé tanečky kolem peněz. Ale bojíme se skutečně jen myšlenek. Těch nepříjemných myšlenek, které když se za ně upřímně a otevřeně podíváme.

Zjišťujeme často nesmysli typu, budou mě mít rádi? Co si o mně pomyslí? V dětství jsem aspoň já slyšel dost o penězích, umej si ruce, šahal si na peníze! Peníze jsou zlo! Atd. Všechny tyhle koncepty znamenají „nechci peníze“, „je to něco špatného“…Ale to je hloupost!!!

Bojíme se, že bychom přišli o lásku a hlava běsní několik kroků dopředu.

Nikomu nezaručím, že si nebudou blízcí šuškat potají, jak je to troufalé, že jsme si řekli o peníze, aby nás podpořili v krásné aktivitě. Tak Vám přeji, ať nemusíte za kasu do tesca, ale i to nemusí být špatné 🙂

Pro ty z Vás, kteří by se třeba chtěli živit fotkou či se zlepšit ve focení jsem připravil individuální kurz focení, kde bude jak technika, tak se podíváme na Vaše nejistoty – co aktuálně řešíte. Více info zde.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *