Home » zdraví » Očisty těla (detoxikace) » Měsíc leden, měsíc očisty, aneb co doporučuji ?

Měsíc leden, měsíc očisty, aneb co doporučuji ?

Pokud naše tlusté střevo není čisté, pak se ve štěrbinách odpad hromadí a zanešené tlusté střevo způsobuje nemoci. 80% imunity je v tlustém střevě.

Tím, jak jsme se naučili jako společnost jíst různé polotovary, chemicky zpracované potraviny min. 3x denně se naše těla zanáší, nevíme jestli máme hlad, potřebujeme další energii pro fungování, tak jíme dle zvyku, chutí, zacpávání emocí, z nudy, ze stresu nebo dle hodin 🙂

Jídlo se stalo jakousi psychickou potřebou pro naše fungování, jsem přesvědčen, že když jsme spokojeni, žijeme a radujeme se, není potřeba tolik jíst.

Jídlo je často zpracované člověkem a vzniká z toho jakýsi polotovar, který je nacpaný různými éčky, pesticidy, látkami které tělo hůře zpracovává, ale paraziti a plísně to milují.

Tak co s tím ? Potřebujeme opravdu přijímat tolik potravin ?

Pojďme se podívat na očistu, kterou jsem zvolil.

Každý den 2x chlorella – sladkovodní řasa, která je považována za jednu z nejkomplexnějších potravin na světě. Obsahují spousty aminokyselin (kompletní bílkovina 62%). Navíc obsahují různé druhy minerálů, chlorofyl, enzymy a spousty vitamínů. Beru ji dvakrát denně v tabletách a cítím, že mi dělá dobře.  GW1x týdně sauna a denně sport – Ideální jednou týdně se jít zahřát a vypotit, kůže je největším orgánem na těle, jak ze vnějšku, to co dýchám, dopadá na mou pokožku, tak zevnitř dokáže se zbavit látek, které zatěžují tělo. Proto doporučuji za sebe saunování, dobré je také si dát potom sprchu ledovou a trochu, nebo i víc se „vyřvat“. Potom se cítím jako znovuzrozený 🙂

14dní klystýry – Toto je velmi důležité, za sebe vnímám, že dát si klystýr je skvělá očista tlustého střeva, kde jsou právě ty paraziti a třeba několik let staré věci, které nejsou natrávené. Když jsem začal, dával jsem si klystýr po dobu dvou týdnů denně. Teď dle chuti, 1-2x týdně, je to rychlé a málo pracné a vždy mi vzroste energie a cítím se lehký a šťastný (jak říká spolubydlící, no jo, sračky jdou z těla ven).

Přiznám se, měl jsem rok koupený klystýr a za tu dobu jsem si dle pocitu nechutné představy něco si dávat mezi půlky tuto zázračnou metodu udělal dvakrát ? Teď jsem rád, že jsem odložil všechny předsudky a vrhl se do toho, protože můj pocit jednoznačně říká, pokračuj.

DSC003581 za měsíc leden šak prakšalána – Jak to probýhalo ? Udělal jsem si dva litry teplé vody do každého litru šla jedna polévková lžíce soli, rozmýchat a šlo se na věc. Vypil jsem jednu sklenici slané vody a dělal speciální cviky, aby se voda dostala tam, kam má 🙂 Opět vypil jednu sklenici a pokračoval. Má se tento proces opakovat do té doby než člověk nepoběží na záchod. Už jsem se trochu obával měl jsem v sobě 2l slané vody a stále nic, břicho nafouklé, tak jsem stále pokračoval cvičením a hle, běžel jsem. Ze začátku to bylo tužší, což rychle přešlo v řídkou srajdu až ze mne šla voda, kamarád mi říkal, že mu stačí 4-5l, aby z něj šla pouze čirá voda. Já po dvou litrech nepokračoval, vůbec nesolím, tak jsem si chtěl zkusit pročistit jen malým obsahem své tělo. V tomto je šakprakšalána skvělá, že vyčistí i ty místa, kam se klystýr nedostane a projde celým tělem. Z mé zkušenosti, jsem rád, že jsem to zkusil, ale do budoucna pocitově nechci do sebe dávat takové množství soli.DSC003101 den v týdnu půst – Studie dokázaly, že během 24hod. se tělo nezbaví žádných proteinů, jen tuků. Půst je skvělá věc, spočívá v tom, že pijeme jen vodu, nejlépe destilovanou. Zkoušel jsem 6denní, 3denní a několik jednodenních. Za sebe mohu říct,  že týdenní půst pro mě byl o překonání mylných názorů společností nastavených, musíš jíst, nebo zemřeš a musíš jednou denně teplé jídlo. Vyhovuje mi začít s půstem po „obědě“ a druhý den začít s obědem, kdy tělo si odpočine od jídla 24hod. Půst je za mě skvělá věc, dříve jsem se divil, mamčin přítel nechal psi hladovět většinou jeden den v týdnu a teď to chápu. Vyzkoušejte, je to zdarma a šetří to peněženku a člověk se cítí skvěle.IMG_72988 dní na ovocných a zeleninových šťávách – Nadchlo mě, že budu přijímat „potravu“ a že nebudu zatěžovat tolik trávení a tělo bude moci se zbavit odpadu, toxínů a uzdravit své vnitřní rány. 8 dní jsem byl na šťávách. Za tu dobu jsem odšťavňoval hodně hořkých zelených salátů, okurky, řapíkatej celer a přidával jsem do toho česnek, kterej „miluje“ každej parazit v těle. Jeden z prvních dnů jsem si řekl, že zkusím odšťavnit celou palici česneku se zeleným salátem, to Vám řeknu, že ve skleničce 0.2l bylo znát! V břichu se mi to hodinu potom pěkně chrulo a večer při klystýru jsem ze střeva vypláchl parazity, nebyl to pěknej pohled dívat se na malé breberky, které v těle máme. Za mě být přes týden na šťávách mě moc bavil, neshodil jsem tolik, ale projevilo se to na mé postavě, asi -4-5kg. A nádherný pocit, šťávy do každé rodiny 🙂

Carrot juice with fruit juicers2x HYDROCOLON TERAPIE – je metoda, kdy se pročiští narozdíl od klystýru celé tlusté střevo. V Liberci ZDE, co jsem hydrona zažil poprvé, tak nemohu než vynachválit, sestřička opravdu pozorná a milá žena, která reguluje tlak na přístroji a povídali jsme si o životě a pocitu lidí, co za tři roky prošli touto očistnou metodou. Za sebe mohu říct, na jedničku. Místnost ve sklepě, která  je diskrétní, záchod hned v druhé místnůstce. Svlékl jsem se jen do trička a přikryl se prostřeradlem, poté se otáčím ke zdi hlavou a sestřička zavádí trubici, kterou proudí voda do střeva a následně je na přístroji vidět tlak, když to začne být nepříjemné, tak vodu vypouští a masíruje (břicho) ve směru tlustého střeva, což mi bylo velmi příjemné. Prý projde za těch 45min. co jsem tam byl 30-50litrů tlustým střevem. Když vycházeli poslední zbytky, cítil jsem krásnou úlevu, pocit jako bych mohl létat, jako by opravdu nic nezatěžovalo má střeva 🙂 Hydrocolon v Liberci stojí 650kč a za své zkušenosti doporučuji všema deseti, vnímám to jako jednu z nejlepších investic do zdraví.

DSC00417Je zajímavé, jak po tom všem se cítím tak LEHKÝ. Jsem klidný, soustředěný a myslím jasněji. Hezky to popisoval kamarád Vláďa, ty půsty a různé očisty jsou jako když loupeme cibuli, slupka za slupkou až se dostaneme k jádru, k jádru své podstaty, bytí

Po očistě jím více syrové věci, řekl bych tak 90%, cítím se po vita-stravě lehce a volně, mohu sportovat a vnímám tu energii, žádná únava. Celkově cítím jasnější pohled, oči se projasnily, pokožka je jemnější a vitálnější, svěžejší, více se dokážu soustředit, spím méně a více mám chuť do života. Je to krása, baví mě to i sexuálně vydržím více.

Přátelé, pokud to s Vámi rezonuje, vrhněte se do toho po hlavě se zapáleným srdcem a zkoušejte, co Vám dělá dobře.

První fotka je fotografií z 2.1.2015 a druhá je z 24.1.2015, kdy jsem začal postupně jíst vitariánskou stravu, ale neberu to nijak dogmaticky, když chci, dám si i vařené, nejraději sladké. Poznal jsem, že mi dělá dobře střídmost a když se do věcí nenutím, ale spíše jdu do nich s lehkostí.

Tím, jak jsem „loupal“ cibuli jsem si uvědomil, že nemůžu dělat to, co mě nebaví, a proto pozvolna přišla výpověď v práci, ale o tom zase jindy 🙂

DSC00287 DSC00383

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

13 thoughts on “Měsíc leden, měsíc očisty, aneb co doporučuji ?

 1. Luboš Novotný napsal:

  Jirko, promiň, že píši stejný komet na facebook i sem, snad mi odpustíš:

  Ve článku zmiňuješ, že vůbec nesolíš (snad vyjma šak prakšalány). Za předpokladu, že člověk skutečně přejde na plně vitariánskou stravu, má šanci se úplně vyhnout soli. Je to zdravé? Nepotřebuje člověk náhodou přijímat dlouhodobě alespoň 3 g soli denně, aby žil? Můžeš okomentovat to, zdali je skutečně dobré vůbec nepřijímat sůl?

  Zmiňuješ, že studie dokázaly, že za prvních 24 hodin půstu se tělo nezbaví ŽÁDNÝCH protejnů. Můžeš to prosím doložit? Které studie?

  „Půst je skvělá věc, spočívá v tom, že pijeme jen vodu, nejlépe destilovanou.“ Vážně? Dle mých informací může vézt pití většího množství destilované vody k vážným poruchám metabolismu způsobeným tím, že voda zbavená veškerých minerálů vyplavuje stávající minerály z těla.

  „V břichu se mi to hodinu potom pěkně chrulo a večer při klystýru jsem ze střeva vypláchl parazity, nebyl to pěknej pohled dívat se na malé breberky, které v těle máme.“ Ty jsi vážně viděl breberky? Tasemnice, červi, nebo co tě trápilo, pokud to není tajemství?

  A se vší vážností říkám, že z toho co na facebooku šíříš jde strach. Připomíná mi to velmi persvazivní líčení jedné „osvícené“ slečny, která na internetu proklamovala slunce jako všelék. Na otázku tupozraké holčičky v diskuzi ji poradila se dívat do slunce. Ta uposlechla její rady a po několikaminutovém civění do přímého slunce došlo k vážnému poškození zraku. Bojím se, že by někdo tvé rady mohl vzít za své a dotáhnout je do důsledku.

  1. Jiří Zuzánek napsal:

   Luboši děkuji, tady máš texty s obrázky o parazitech v těle – http://www.nastyparasites.com/
   Tajemství to není, netrápilo mě nic, jen jsem se cítil těžkej a viděl jsem na sobě, že bude vhodné propláchnutí sebe při přechodu na syrovou stravu. Mám ty informace z e-booku od Markuse – http://www.markusrothkranz.cz/knihy/ – UZDRAV SE SÁM.
   Každej jsme za sebe zodpovědnej, pokud to s někým rezonuje, ať vyzkouší na sobě, jak se bude cítit, já jen sdílím své poznání. Pleť se mi lepší, cítím se krásně, mám víc energie, sexuálně i sportovně skvělé, čistá mysl na tvoření. To je pro mě důkaz toho, že to má smysl, podívej se kolem sebe, lidi nevypadají zdravě.
   Ohledně těch breberek, byly to malinkatý černý ťupky, který rychle lezly.
   Kdyby ze mne vylezlo něco takového, dám echo – https://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dm9F1EhfvYpA&h=TAQFimRcR
   Zkouším teď více česneku a večer klystýr a příští týden Hydrocolon terapie, paní říkala, že při druhém z většiny lidí lezou, prý to vypadá jako mořské řasy.

   1. Luboš Novotný napsal:

    Tak to gratuluju, že tě nic podobného netrápí… podle toho co jsi napsal to totiž vypadalo, že jsi je v míse vážně viděl: „V břichu se mi to hodinu potom pěkně chrulo a večer při klystýru jsem ze střeva vypláchl parazity, nebyl to pěknej pohled dívat se na malé breberky, které v těle máme.“

    A co ty bílkoviny za prvních 24 hodin, nesolení a co pití destilky? Ne že bych tě chtěl nutně uhánět ke kompletní odpovědi, ale zajímala by mě obhajoba tvého poznání…

  2. George Burian napsal:

   Ohledne soli si nastudujte, jak v tele funguje sondno-draselna pumpa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website