MODULY PROBUZENÍ

Pár doporučení pro větší dopad do tvého života.

  • Po dobu sledování videí doporučuji, abyste byly jak prázdná nádoba. Bez názorů, myšlenek a naučených věcí, které byste porovnávali s tím, co slyšíte (nebojte, nemůže Vám to ublížit, ba naopak). A vyzkoušeli si více všímat tam, kam poukazuji, co nového můžete pro sebe objevit. VŠÍMAT SI je to nejvíc, ta OBROVSKÁ SCHOPNOST, která je přehlížená.
  • VŠÍMEJTE SI, JAK TO DOOPRAVDY JE SI – Najdete zde více cvičení, které Vás zvou si všímat ve Vašem životě, jak věci jsou.

Nepotřebujete trénovat, usilovně myslet na něco, jakmile si všimnete „JAK TO JE“ – VLASTNÍ ZKUŠENOSTI. A budete VĚDĚT, jak to je. Má člověk vyhráno. Neznamená to, že byste se někdy nezamotali do sítě myšlenek a např. netlačili, nesnažili se pro „štěstí“ něčeho dosahovat, ale bude opět stačit si VŠIMNOUT, že to děláte a v ten moment to na 99% rychle odejde. To je SÍLA VĚDOMÍ, které má schopnost VŠÍMAT SI. Utajená SCHOPNOST VĚDOMÍ je VŠIMNOUT SI, tak jako u těch banálních věcí jako třeba když vyrostete z kalhot, kdyby jste si toho nevšimli (někdo vás neupozornil a vy si NEVŠIMLI), tak to je třeba hezká víra, kterou Vám někdo řekl. Ale nebudete ji dělat. Jakmile si všimnete, začnete si kupovat větší velikosti kalhot. Když si všimnete, není potřeba něco trénovat, nebo si vizualizovat, jak si kupujete větší kalhoty, prostě to VÍTE a děláte. Se štěstím, klidem, láskou to je to samé.


KDO JSEM?

Vedená audio nahrávka zpátky „domů“. Ochutnejte v klidu se zavřenými očima se dotkněte prostoru, kterým jste. Uvidíte, že to není nic velkého, ale čím dál více si začnete uvědomovat pro sebe tento vnitřní prostor. Toto pravé já, které je opředeno různými synonymy jako je svoboda, láska, štěstí, radost, pocit propojení, bezpečí. Všechno to a mnohem víc vychází z toho prostého nic, kterým JSME. Jsme JEDNO, tudíž jeden. Zažijte si to.

CVIČENÍ

ZRCADLO ZRCADLO, POVĚZ MI, KDO DOOPRAVDY JSEM?

  • pojďte si zkusit jednoduchý test, který spočívá v tom, že se budete upřeně dívat aspoň 1min. na sebe do zrcadla. Jen položte oči třeba na jeden bod, nebo přímo oko do oka. Co se děje? Všímejte si, jestli to, co před sebou vidíte (tělo) zůstává stále stejné?

KDO JSEM JÁ – MÉ ZVYKY, ROLE, MASKY, POCITY, CHOVÁNÍ…ANEB CO JE TRVALÉ?

  • Vezměte si kus papíru a napište si, KDO JSEM? A vypište všechny Vaše role, které hrajete ve svém životě. Vedle rolí jako je matka, manažerka, uklizečka doma, manželka, atd. napište i ty role – masky, které hrajete, drsňák, hodňouš, uzavřený, co Vás napadne. Máte? Pak napište to, jak se vidíte tělesně. S jakými pocity jste se ztotožnili? Depresivní, občas náladová, nejistý tady a tady, ukňouraný, slabý, citlivý, …. máte? A co Vaše ZVYKY? Musíte mít věci pod kontrolou, kousající si nehty či typ, který musí mít pořádek na stole, než jde něco udělat? A co Vaše chování? Výbušná matka, závislý partner, závislák na alkoholu? sexu?

Všechno si to vypište a zkuste si pak rozdělit všechno to, co jste napsali mezi PŘECHODNÉ vs. TRVALÉ. Byli jste vždy závisláky na …..? Vždy jste měli stejné tělo? Vaše pocity tady jsou a byli vždy?

Více ve videu aneb JÁ nejsem JÁ.

— VĚDOMÍ PŘESUŇ DO TĚLA —

A zkus takhle fungovat aspoň HODINU. Hodinu, kdy energii přesuneš z hlavy do těla. Nic víc, nic míň. A po té hodince či během si všímej – kam zmizely tvé problémy? Nebyl/a si nějak přirozeně si jistější? Sebevědomější? Nebavil tě více život? Když se otevřeme životu, což je vždy když se přesuneme z proudu myšlení jinam, tak vše je jiné, plnější, život nás víc baví. Není třeba tréninku, speciálních technik. Stačí jen si mnohdy uvědomit, ááá zase jsem v tý hlavě.

STAČÍ SE JEN PROBUDIT Z ILUZE SVÉHO MYŠLENÍ

Není kam JÍT proto, abychom byli šťastní...

Share Button