Nepříjemné pocity nejsou problém

Pocity nejsou problém. My jsme se naučili se v tom zaseknout (né všichni :-)).

Často se stává, že bereme pocity strachu, stresu, sklíčenosti, depresí, smutku, blbých nálad, atd. JAKO NĚCO ŠPATNÉHO.

Ale moc se mi líbí myšlenka, že myšlenka je DAREM boha. Nebojte, není to nic náboženského, ale jak zajisté Víte, máme MOŽNOST si vybrat, jestli se budeme věnovat těm méně pěkných myšlenkám – pocitům. Nebo si počkáme na zajímavější vagon myšlenek. Je to zcela na nás do jakého vagónu nastoupíme.

Kdybychom nastoupili do stroje času a ocitli se třeba v 17.století, tak by nám mohli být vděční, kdybychom přinesli s sebou nějaké léky a vynálezy, které by byly pro ně ZÁZRAKEM. Ovšem za-zrakem jsou právě ony DARY boha. Myšlenka, která je jako plastelína a můžeme z ní vytvořit třeba MOBILNÍ TELEFON nebo DEPRESY. Ano, to je dar myšlenek, je to tvořivá hmota bez které by nebylo těch úžasných věcí, které máme.

Myšlenka je tak nenápadná, že dokáže vytvořit bolest, nepříjemný stav, POCIT dle kterého se můžeme na sebe dívat. Však se podívejme do společnosti, tihle lidé jsou ÚZKOSTLIVÍ, tito zase DEPRESIVNÍ, jiní NEJISTÍ mluvit na veřejnosti… To všechno je ZTOTOŽNĚNÍ s něčím, čemu se říká „MYŠLENKA“. A myšlenka má tu moc, že dokáže vytvořit NEMOC, nejistotu, apatii, smutek a říct, JÁ TO NEBYLA! a MY VE SNAZE ZBAVIT SE NEPŘÍJEMNÉHO POCITU HLEDÁME VŠUDE KOLEM SEBE nebo se snažíme udělat něco se sebou, abychom se zase cítili OK.

Naštěstí disponujeme všichni „palubní“ deskou na které v podobě POCITU poznáme, co se děje. Jakmile se cítíme dobře, tak se nám skrze VĚDOMÍ prohání pěkné myšlenky a my to cítíme. Jakmile se naše nálada změní a my se cítíme na draka, je to v pořádku, jen se změnily myšlenky, které se prohánějí skrze VĚDOMÍ. Nic víc. Nic míň. A my jsme zkonstruováni z toho, že můžeme PROŽÍVAT VŠECHNO a nic se nám nemůže stát.

ŘÍKÁ se tomu, ŽÍT. A doplnil bych Naplno. Cítit a prožít si cokoliv a neříkat jednomu, že je lepší než druhé. To jsme se museli naučit. No a úplně nejradši máme, když se mezi myšlenkami vytvoří prostor a my „padáme“ do hlubších pocitů, či čisté mysli. Do lásky, do toho, kým jsme a to je pro všechny bytosti to stejné.

Tam jsme doma.

Ochutnejte nezávazný úvodní koučink zdarma zde.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *