Proč jsem vyměnil své klasické boty za barefoot

Co je to barefoot bota ?

Jak už z názvu napovídá, barefoot bota je vytvořena tak, aby nebránila v přirozeném fungování noze, tzn. nepodpírala klenbu, nedeformovala špičku, nepodpírala patu, neodpojovala chodidlo od země (tenká podrážka), v chodidle je 200 000 nervových zakončení!  Podívejte se na mapu reflexních plošek, kde každá část chodidla má zakončení organismu, jak chodíme bosí, nebo v botách s tenkou podrážkou, masírujeme si plosku chodidla a nastávají samouzdravovací procesy v těle.

Jak je vidět z obrázku, reflexních ploch na noze je celá řada, pro podrobnější náhled, či zakoupení obrázku ZDE

http://www.patakyovi.cz/mapa-reflexnich-zon.php

Barefoot boty mají tenkou podrážku a širší přední část buď jako pětiprstky (každý prst oddělený), nebo jak jsme zvyklí na ucelenou celou botu.

Zde můžete vidět sadu bot, které jsem nakoupil postupně, když jsem zjistil, že se zpátky do klasických bot nechci nazouvat 🙂 Začal jsem zleva (vložky do Ultra, Evo pure, luna sandále venado, pětiprsty KSO EVO).

IMG_4441

Jakmile se noha dá do sádry (klasická obuv s tvrdou podrážkou), tak je dokázáno, že 70% informací o povrchu na který šlapu mozek nevidí, tudíž máme problémy s koordinací a rovnováhou.

Proč nedoporučuji kotníčkové boty ?

Jak jsem psal výše, když se noha dá do sádry, tak všechny svaly, které se přestanou hýbat ochabnou. A co se stane s ochablým svalem, který lehce šlápne blbě ? Ano, podvrknutý kotník.. Je potřeba noze navrátit sílu a to jen tak, že budeme nosit boty, které nás chrání, ale neomezují nás. Proto osobně nenosím žádné boty, které by byly vyšší na kotník.

Noha je geniální výtvor bytosti, 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach!!!

 Jsme jediným živočišným tvorem, který nosí boty!

FUNKČNOST bot je báječně, na to si člověk rychle zvykne, že má jeho noha volnost a masáž ze spodu 🙂 Při ohybu prstů se boty dost deformují. Znáte to, jakmile člověk pozná lepší kávu, špatně se navrací zpět.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

5 thoughts on “Proč jsem vyměnil své klasické boty za barefoot

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *