Proč učím začátečníky fotit v zoo?

Už od roku 2012 jsem začal chodit lidem ukazovat to, co jsem se ve focení naučil formou pokus-omyl.

Troufnu si říct, že mi to trvalo mnohem déle (záleží, čemu o sobě věříte, já vždy věřil, že nejsem moc na učení a jsem takový nemehlo). Za mě jsem byl jednou na foto-kurzu, který jsem ještě vyhrál a to v roce 2019, jinak nikdy. Ale stejně to doporučuji, protože je moc super, když se můžete doptat, když máte vedle sebe osobu, která Ví, daří se jí udělat pěknou fotku néjen citem, ale i technicky Ví.

V roce 2012 mým útočištěm byla zoo Liberec a postupem času, co jsem s focením skončil v roce 2014 jsem do roku 2019 do zoo nepáchl. Občas jsem někomu pomohl s fotografickou technikou, výběrem, učil jsem jej základy focení. Ale nejbližší mi za ta léta focení zůstala zvířata. Nesmírně mě baví, jak jsou přirozená. S námi lidmi to trvá, než přirozenost se stane před objektivem. Jsme zavalení tolika „koncepty“ o tom, jak se kde chovat, tvářit, z jakého úhlu jsme pěkní, z jakého oškliví, co se smí a co nesmí. Nechci zesměšňovat všechny koncepty, protože spousty jich je prospěšných, třeba čistit si denně zuby, chovat se hezky k lidem, atd.

A proč i tak zoo je dobrá pro každého, kdo se chce naučit fotit?

To, co lidem ukazuji jsou základy focení. Jak si nastavit foťák, jak se chová v jednotlivých scénách, z jakého úhlu fotím, co nemá smysl, co prakticky nejde vyfotit. Určitě člověk, který je pokročilý a chce se zaměřit na focení lidí, tak nebude ideální volbou jít se mnou fotit do zoo. Zase člověk, co chce fotit zvířátka, tak super.

Zoo je perfektní útočiště jak pro fotografii za špatného osvětlení (pavilony), tak pro dynamické fotografie, tak pro tu nejjednodušší variantu a to statickou fotku.

Vedle toho, že si všechno zkoušíme na praktických příkladech na konci si hodinu sedneme k pc a ukážu Vám know-how, jak upravuji fotografie.

Více informací o individuálním fotokurzu ZDE.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *