Home » zdraví » (raw) strava » Proč už nejím jen RAW ?

Proč už nejím jen RAW ?

Jelikož jste si asi někteří všimli, často jsem v tomto roce a tom minulém publikoval příspěvky ohledně raw food – nebo-li živé stravy. Natáčel jsem i různá videa na youtube o tomto životním stylu bez živočišných produktů a bez tepelných úprav nad cca 42°C. No a jelikož mě lidé stále mají zaškatulkovaného jako raw-foodistu (což se nedivím) a snaží se mi nabízet různé „zdravé“ věci (za co jim děkuji), tak jsem se rozhodl o tom dát vědět, jak to teď mám a proč už nejsem jen raw ?

Proč jsem se vlastně k raw stylu rozhodl ?

Začátkem roku 2015 jsem se rozhodl si dát větší očistu, která mě povzbudila svou energií a radostí do života. V roce 2015 jsem tedy jedl jen raw food. Nikdy jsem neměl žádné velké zdravotní problémy a důvod přechodu na živou stravu byl prostý. Odešel mi strýc na rakovinu tlustého střeva v 59 letech, tak jsem se zalekl při pomyšlení na jeho životní styl. Jelikož jsem vždy věřil výsledkům a našel několik vitariánů, kteří opravdu vypadali mladistvě. Měli plno energie a někteří i dokonce svaly, tak jsem se rozhodl pro tento životní styl. Tady jsou videa Markuse Rothkranze, který mě k tomuto inspiroval nejvíce.

Průběh na Róó

Začátkem roku po očistě jsem cítil, jak mi roste energie a zpracovávají se různé potlačené věci ve mně. Odešel jsem ze zaměstnání od dubna a hledal jsem varianty, jak dělat to, co mě baví a dává mi smysl. Koncem roku 2015 jsem na raw jídle, meditacích a cvičení zjistil, že můžu onemocnět. V té době jsem si uvědomil, že nemoc je opravdu jen informací, která nám říká, že něco v životě děláme špatně. Já měl v sobě hodně stresu s kterým jsem  se probouzel každý den. Každý den jsem řešil, co budu dělat za práci ? Vnější věci mě nikdy v práci nemotivovaly, tak co budu dělat ? Už něco vytvořím sakra ? Vnitřní sebekritik ve mně vytvářel SEBE-ÚTLAK, který se mi odrazil na zubech (nemohl jsem něco skousnout v životě).

Začátkem roku 2016 jsem na jaře přidal více zeleného do smoothie a zjistil, že to je cesta, jak mohu přibrat na váze a nevypadat, jak 20-letá slečna, která nesportuje. Cejtil jsem se dobře na této stravě společně s otužováním, cvičením to bylo super.

Ale ejhle, přihlásil jsem se do výcviku „mužská síla“, který se konal cca 1 x za 2 měsíce na prodloužený víkend a tam přišly chutě na některá vařená jídla. Nikdy mi nevadilo říci si v restauraci, či na takovém výcviku, že jím jen raw, ať mi tedy připraví salát, či něco jiného syrového. A hned první víkend jsme otevřeli nějaké nezpracované věci, různé bolístky, kdy mě magicky vařené jídlo přitahovalo, protože jej vnímám jako „záplata lásky“. Ač jsem věděl, že zdravé je spousta zeleniny, raději jsem si dal s chlapi jejich vařené věci. Potom se to samé dělo na dalším víkendu, na Bali a já si uvědomil, že je pro mě důležitější si dát vařené jídlo a uviděl jsem jakýsi nároky, který mám na sebe. Přeci jíš jen raw, tak co blbneš ? Nějaký hlas ve mně říkal. Měl jsem blbé pocity, když jsem si dal něco jiného než raw a uviděl, jak jsem na sebe tvrdý. Ještě v květnu 2016 jsem jedl více méně raw, kdy jsem vždy přijel po takovém víkendu a neměl problém najet zpět na raw.

Petr Havlíček skvěle odpovídá to, co jsem zažil. Neláskou k sobě se potřebujeme otupovat jídlem.

ODKAZ NA video od DVtv ZDE.

Ale začátkem června jsem se rozhodl se nechat zaměstnat a odstěhoval se z vesnice do centra města a vnímal jsem různé strachy (peníze docházely) a začal jsem jíst všemožné věci od pizzy, kebabu po polomáčený sušenky. Nevím, co to bylo, jestli nějaké strachy, nespokojenost, negativní emoce, které přitahovaly jídlo na stejné vibraci, ale od té doby jsem začal jíst více (pardón) srágor. Až postupem času jsem si řekl né! STOP, to je opět závislost a nějaká nespokojenost se sebou. Postupně jsem stravu upravoval během roku. Mám to nastavené, že nezastávám žádnou škatulku, ale zejména zeleninové šťávy a celkově syrová strava je pro mě nejoblíbenějším.

Jsou určité věci, kterým se vyhýbám jako je pšeničná mouka, cukr, mléčné produkty, sýry, smažená jídla, maso, atd. Ale když jsem ve společnosti, kde nic jiného není, tak si dám i toto krom masa, k tomu jsem ještě nedozrál. Ale kdo ví, co se stane. Co se týká raw stravy, tak bych se rád postupně k ní navrátil. Můj believe systém věří, že pro naprosté fungování je plně dostačující róó.

Doporučuji vidět toto video dlouholetého vitariána, který má i nějakej ten sval a je mu kolem 55 let 🙂 Souzním s jeho názory, že jídlo je jen pohonem k uskutečnění naší MISE. Našich snů a že skutečné ZDRAVÍ přichází tehdy, když následujeme naše srdce.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

One thought on “Proč už nejím jen RAW ?

  1. Kačka napsal:

    Díky za upřímnost 🙂 Vidím, že jsme na tom úplně stejně…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website