PSYCHICKÁ Odolnost pro každého

Jsem přesvědčen, že každý disponujeme nezničitelnou odolností, kterou nemůže narušit žádný pocit, ale nechci Vám vkládat klíny do hlavy. Tak si to ověřte sami, jestli nekecám.

Pamatuji se nejen jako malý kluk jsem se bál nepříjemných pocitů. Moje fantazie sahala do strašných hrůz a já se bál, ať doma nebo ve škole, co bude?

Postupem času jsem objevil, že jsou různá místa, kde se bojím… Zkouška ve škole, u lékaře, doma, před zápasem na sportovišti, na kole z pruťáku.

Jeden strach jsem vyhledávaldruhého jsem se bál. Přitom oba byli jedním. Nebylo rozdílu mezi pocitem, když mě volali před tabuli nebo jsem byl vyzván k pingpongovému stolu na zápas. Byl to stále stejný strach…

Jediný rozdíl tam byl, který jsem si neuvědomoval a který byl v mé mysli.

Jedno bylo něco, co jsem bral jako to by se dít neměloto je hrozné, strašlivá situace! Druhé jsem miloval a těšil jsem se na to.

Teď Vás možná napadne, tak to musím změnit své myšlenky, abych to už neprožíval/a! Já osobně jsem zastáncem spíše porozumění mysli, protože to není o neustálém „měnění“ něčeho, co se mění takovou rychlostí právě jako myšlenky. V tom je skvělý transformativní koučink.

JSME POŠKODITELNÍ?

Aniž bych to tehdy nějak pojmenoval, někde hloubš jsem měl obavy, že mě to MŮŽE POŠKODIT. Že se mi může něco stát. Přes všechny HÁDKY DOMA, přes všechen ten „neúspěch“ ve škole, na sportovišti… Že je tady něco, co mě může ZNIČIT (nepřijetí druhých, nepříjemné pocity).

Tedy, že podléhám VNĚJŠÍMU SVĚTU, který mě může roztrhat na malinké kousíčky a zničit. Ale to je asi tak, jako když si (prý) lidé dříve mysleli, že je Země placatá. Co by člověk s touto vírou udělal všechno za opatření, nejisté kroky vpřed, jestli náhodou nepřepadne ze zeměkoule jen na základě „nedorozumění“.

My, ač chceme nebo nechceme se učíme od malinka (nevědomky) ztotožňovat s TĚLEM, naší MYSLÍ a vlastně podléháme ILUZY, že jsme někým, kým nejsme. Víra v to, že jsme omezení na naše tělo, že jsme oddělení od ostatních, natolik ztotožnění s hlasem v našich myslích, které jsou odrazem toho, co jsme kde nabrali, slyšeli… Když to vztáhnu na ODOLNOST, tak je všeobecně v nás to, že jsme KŘEHCÍ a tenhle vnější svět nás může VNITŘNĚ POŠKODIT.

Naše tělo se totiž dá poškodit. Tohle má za následek, že jsme se přestali pouštět do života NAPLNO, protože naše pocity nás mohou rozložit a ještě to je jasné přeci, přibývá lidí, kteří mají psychické problémy…

Co kdyby to, co si o sobě myslíte nebyla pravda?

Já objevil, že není. Že jsme nezničitelní, nesmrtelní. Vědomí, kterým všichni jsme alá energie se nedá zničit, pouze mění svou formu. A pocity ať jsou sebenepříjemnější jsou jen stíny myšlenek, které se prohánějí a vytvářejí naši realitu, ale nemají sebemenší možnost nám něco udělat.

A to si můžete ověřit.

S láskou, Jirka

Lidé se snaží mít svůj život pod kontrolou, bojí se totiž ILUZE, že vnější svět jim způsobí něco nepříjemného. S touto svobodou získáme tolik energie a lehkosti a život nám potom připadá jako DAR, kterým ve skutečnosti JE. Sydney Banks

Ochutnejte úvodní koučink zdarma zde.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *