Mana

božský nápoj, jehož rychlost je úžasná. Ale když si na něj posvítíme blíž, tak zjistíme, že obsahuje dost látek ze sóji a kukuřice, zahušťovadel, stabilizátorů a dochucovadel. Je toto, co doopravdy chceme přijímat jako potravu ? Je to doopravdy božské ? Odpověďte si sami. Samozřejmě rychlost, komplexnost a skvělá chuť při přidání datlí mě přesvědčily, ale nevšiml jsem si těch látek, které tam jsou dle mého navíc a dlouhodoběji neprospívají našemu zdraví. Berte to prosím jako můj pohled a díky Romanu Vybíralovi, který mě na to upozornil, co vše mana obsahuje. Doopravdy nevím, jak postupují při výrobě a kolik látek je tam aktivních/vitálních.

ZA MĚ, NEDOPORUČUJI.

 

 

Fermentované jogurty Yoguard 

Dostal jsem jak jogurt, tak kefír od Filipa Říhy, majitele firmy wild and coco a po ochutnání jsem spočinul. Zkoušel jsem jogurty už před rokem na kurzu fermentace pro super-lidi, ale to mě vůbec neuhranuly. Tou dobou jsem jedl dost sladkého, smaženého… A chuťové pohárky nebyly zvyklé na toto. Ale teď ? Díky jarní výzvě a přidávání do stravy jak divokých plevelů, zelených potravin, minimum cukru se mi chutě mění. Kombinace kokosové dužiny, kokosové vody a několika druhů probiotik. Naprosto skvělé v kombinaci s ovocem výborná snídaně! Do toho tam nejsou přidávány žádné látky navíc.

ZA MĚ DOPORUČUJI, jediné co, tak cena trochu vyšší, ale 1L jogurt vydrží delší dobu.

 

 

Divoké byliny/plevele

Ideální doplněk výživných komplexních látek, které rostou všude, jsou zdarma a bezobalové 🙂 Dají se použít na chleba, do polévky, salátu, smoothies, karbanátků, prostě všude!

Člověk může začít se základními 2 bylinkami, které určitě pozná jako pampeliška, kopřiva a postupem času přidávat další. S bylinek jako „minimalista“ rád dělám rychlé smoothies, které je plné živin a díky rychlému mixéru se všechno rozseká na malinké kousky a látky se rychleji vstřebají. Má zkušenost když jsem nejedl maso, tak mi byly naměřeny vysoké hodnoty železa a minerálů při odběrech krve. Plevely doporučuji na 100% a kdybyste si nevěděli rady. Tak mi napište, nebo se můžete inspirovat na mém youtube kanále, kde je několik videí věnovaných divokým bylinám. Moc hezké je povídání se Štěpánem Matějkou, člověkem, který se tématu věnuje už dlouhá léta. ZDE můžete shlédnout. 

Skvělé srovnání v tabulce divokých bylin se zeleninou z obchodů.

ZA MĚ DOPORUČUJI.

 

Zelené potraviny (chlorella, ječmen) 

Dlouho jsem zkoumal opravdu skvělý produkt na této úrovni a to, co jsem objevil jsou nejdražší zelené potraviny od značky GW. Je to vlajková loď a zejména přes zimu, kdy nejsou bylinky (pokud si je neusušíme, nefermentujeme,…), nebo když potřebuji něco ještě rychlejšího než divoké smoothies, tak sáhnu po prášku z mladého ječmene či slisované řase chlorelle. Kvalitní zpracování, půda na které se pěstuje není drancována kvůli byznysu neustále dokola, takže je plná živin a v místě, kde je přívětivá ekologie. Zelené potraviny jsou sice dražší variantou, zato dodají tělu potřebné vitální látky. Na krabici se uvádí doplněk stravy (EU nějaká směrnice prý zakazuje uvádět potraviny), avšak je to plnohodnotná potravina. Bylo zjištěno, že izolované doplňky stravy tělo hůře vstřebává a jsou nepřirozené pro naše tělo.  Na tomto se mi líbí, že člověk do sebe dává komplex látek a nepotřebuje mít tisíce krabiček s jednotlivostmi (vitamín C, B, D, vápník, hořčík, železo,…)

ZA MĚ DOPORUČUJI, ale nechci aby vyznělo že musí být nezbytností.

PSYCHOLOGICKÝ aspekt ZDRAVÍ

Tak to jsme si řekli něco o „palivu“, té nutriční hodnotě pro naše tělo. Na obrázku vidíte Johna, který přednášel na konferenci o porozumění mysli a vyprávěl nám svůj příběh. 7 let trpěl únavovým syndromem a lékaři mu nedokázali nic najít. Prostě byl „zdravý“, ale sám věděl, že se cítí neustále unavený, ale kde je ta chyba ? Já si sám na sobě vyzkoušel jaké to je být nemocný a přitom žít životním stylem, který je v souhlasu se slovem „ZDRAVÍ“ 🙂 Jak vidíte na obrázku, tak John poznamenal, že on se neustále bál toho, že se stane něco jeho dětem, jemu a to bude mít vliv na rodinu, byl alergický na slunce, takže se bál toho, že…. Byly mu naměřeny super hodnoty nutričních látek, takže dobře baštil, ale na druhé straně mu byly naměřeny vysoké hodnoty kortizolu, což znamenalo, že na pozadí jeho běžných dnů se stresoval (neustále a nevědomě) a tělo nejen, že mělo oslabenou imunitu a bylo připraveno neustále k boji či útěku, ale on to cítil v podobě únavy a mohl vyhledat sebelepší zlepšováky zvenčí jako cvičení, super-potraviny, léky, půsty, ale nic nezabíralo, protože tak jako je ta nádoba děravá, potřeboval se nejdříve zastavit a porozumět své mysli. Aby fungoval samoopravný proces našeho těla. Něco si při koučinku uvědomil a během krátké doby byl únavový syndrom pryč. Ale 7 let s tím žil!

Pokud budete i Vy si nebudete vědět rady, ozvěte se. Rád se s vámi uvidím na koučinku – kontakt ZDE.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *