Prosím, neberte to jako návod. Ten neexistuje, ano je to o mne, ale není to na 100% skutečný příběh.

…Povím Vám příběh o Jirkovi…

V klidu se posaďte, nechte slova skrze sebe proudit bez přemýšlení 🙂

Jirka miluje dlouhé procházky. Je mu jedno ve kterém lese je. Důležité je, že je tam bez ruchů a lidí. Do lesa chodí zejména, když se cítí špatně, tak ví (přeci se mu to několikrát opakovalo), že PŘÍRODA jej navrátí do klidu. Ten klid mu dělá na duši dobře. Jeho hlava se pročistí, přijde na super nápady a často nalezne to PROČ se zrovna cítí pod psa. Odkud to pramení, že má opět špatnou náladu… Co by v sobě měl napravit, aby se tak necítil… Musí na sobě přeci pracovat, aby byl tím vysněným leaderem, co si vždy přál.

Teď si představte stejný scénář, Jirka opět vyráží na procházku do lesa. Cítí se špatně a myslí si, že to vše odstartovalo spousty práce, které  získal díky nové zakázce a tak si jde do lesa. Aby nasál ten klid a zbavil se stresu a napětí. Brrr, to jsou pocity, které nemá rád a brání se jim. Jde hodinu, dvě, tři… A stále v jeho hlavě stejný kolotoč, že by měl pracovat a né se procházet v lese. Často ani nevidí ty myšlenky, ale cítí nepříjemné pocity. Nemůže se toho zbavit a to zkouší všelijaké techniky, které by jej měli navrátit do přítomnosti. Nejde to. Ale už se toho opět  chce zbavit. V hlavě tak silně ví, že za to může přeci to množství práce. Vždyť je to jasné jako facka. Je už několik hodin v lese a stále se cítí špatně. Ovšem si myslí, že ve špatné náladě by jeho tvorba stála za prd… Už toho opravdu má pokrk a stane se něco nevysvětlitelného. Přes všechnu jeho snahu, která nikam nevede v životě se nasere na sebe a vše pustí… Najednou si uvědomí, že za to, že se cítí špatně nemůže MNOŽSTVÍ PRÁCE. Nemůže za to TA PRÁCE. Najednou uvidí to množství myšlenek, které tam jede jako stará gramofonová deska a spatří ten stále stejný scénář… Všechny ty jeho naučené věci, co by měl, musel se najednou rozplyne… Příběh, kterému tak dlouho věřil, je tu a tam 🙂

V ten moment se na chvilku zastaví jeho mysl a uvidí tu LESNÍ nádheru. Začne prožívat přítomnost a vnitřní štěstí, které každý člověk má v sobě pod těmi myšlenkami. Zvuky lesa, ptáků a čerstvě posekanou trávu. Najednou je tam. Ve skutečném životě. Už není chycen v příběhu ve své mysli.

Co kdybych Vám řekl, že když uvidíte ve svém životě, skutečně uvidíte, nebudete si to jen myslet intelektem, že to znáte… A co uvidíme ? Uvidíte, že MY lidi prožíváme jen své vlastní myšlenky skrze pocity. Tak Vám přestane dávat smysl řešit PROČ se cítím opět špatně, co za to může ? Co mi to má ukázat a spousty dalších věcí. Život se Vám zjednoduší tak, jako mne a dalším spoustě lidem. A to se mi líbí na transformativním koučinku, to, co pro sebe objevíte. TO VÁM ZŮSTANE NAPOŘÁD.

Je to jako kdybyste objevili rychlejší a kratší cestu do práce. Přestalo by Vám dávat smysl jezdit stále stejnou cestou, kterou jezdí většina lidí do stejné práce a rádi byste se pochlubili druhým, aby i oni ušetřili svůj čas a mohli ho věnovat do jiných aktivit.

Pojďte se mnou chvilku pobýt a rozpomenout si. Rád říkám, pojďte se probudit do skutečného života. Otevřít se tomu, že jste dokonalí a že nepotřebujete na sobě pracovat, abyste něčeho dosáhli. Abyste si přitáhli toho pravého partnera/ku. Vytvořili projekt Vašich snů. Abyste měli od života víc na všech úrovních.

Těším se na Vaše probuzení.

Jirka

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *