V roce 2015, koncem roku jsem začínal vnímat, že je tu něco víc, co nás dělá zdravými, než jen strava, pohyb a jiné věci ohledně životního stylu. Setkal jsem se na vlastní kůži s psychosomatikou. Jedl jsem raw stravu, bydlel na kopci, kde byla příroda a „lepší“ vzduch, často se hýbal, meditoval a přesto jsem byl nemocný. Bolely mě zuby a já nevěděl, co mám dělat. Babské recepty nefungovaly, byl to začarovaný kruh a já nevěděl, kudy ven… Bolest, sténání, nedokázal jsem ani spát a jediné, co mě napadlo, takhle už nejde žít. Našel jsem si v knize psychosomatiky, že bolest zubů znamená, že nemohu něco zkousnout ve svém životě. Věděl jsem, že odkládám věci, které bych chtěl dělat ze strachu. Bál jsem se, že se mi to nepovede. Ale bolest byla tak velkou, že jsem začal jednat směrem VEN… Opustil jsem byt, domluvil si schůzku v Praze se šamanem a chtěl odjet do Mexika. Šel jsem do akce, kterou už jsem dlouho odkládal. V ten moment jsem se otevřel jít do akce, co mě napadne, to půjdu udělat… A zahodil jsem veškeré výmluvy. V té době jsem poprvé si uvědomil, že naše psychika má příčinu na většinu nemocí… Ale domníval jsem se, že na naši psychiku má 100% vliv okolní svět… tedy OUTsideIN…. což není pravda.

No pojďme dále.

Další zkušenost byla začátkem roku 2017, kdy jsem se pokoušel podnikat jako distributor zelených potravin. Často se opakující scénář, řekl jsem si, že budu v tolik a tolik hodin oslovovat lidi ohledně zelených potravin na schůzku, a potom to odložil…. Takhle jsem to udělal několikrát a na podvědomé úrovni se ve mně kumulovaly myšlenky naštvání na sebe… Až jednoho dne jsem se probudil s ohromným naštváním na „celej“ svět. Uvědomoval jsem si, že jsem naštvaný zejména na sebe. Nic se mi nechtělo, představa, že někam půjdu mě ubíjela… Prostě šílené a jediné na co jsem se zmohl bylo civět dlouhou dobu do zdi. Úplná apatie. V té době mě napadlo vše domluvené zrušit a dát si volno, jak bude třeba. Napadlo mne dělat dynamickou meditaci při které se dupe, řve a pouští se emoce na uzdu a do toho jsem přirozeně sáhl po velkém množství zeleného ječmene. Dělal jsem 2 dny dynamické meditace, kdy jsem si dovolil pustit, co ve mne bylo a třetí den jsem vyšel mezi lidi z naprosté depky, naštvání jsem se mohl podívat lidem do očí a bavit se s nimi. Zelený ječmen obsahuje nějakou látku, která umožňuje spustit hormony štěstí a to jsem si přečetl až déle.

A třetí poslední zkušenost je naprosto odlišnou. 

Jedno ráno jsem se probudil s bolestí v krku, na průduškách a bolestí hlavy. Věděl jsem, že většina nemocí pochází z psychiky. Super. Během dopoledne jsem si uvědomil, co za tím je, že mi je takhle ?

Negativní pocity jsou totiž skvělým ukazatelem, který ukazuje na to, že se nám honily hlavou negativní myšlenky. To je úplně jiný pohled, protože už nejdu měnit práci, opouštět byt, partnerku… Negativní myšlenky se mi odrazily na fyzickém těle v podobě začínající nemoci. Když jsem se podíval, co za tím je ? Napadaly mne různé věci, když jsem pustil zobák na volno 🙂 Uvědomil jsem si, že ty věci jsou vymyšlené a nemají nic co dočinění s pravdou a realitou… U mě to byl vír myšlenek, jak mě serou v práci, že jsou zlí a hnusní… Nebyla to pravda a když jsem to uviděl, protože jsem si na vědomé úrovni mysli tohle neuvědomoval, tak mě najednou přestávalo škrábat v krku, bolest hlavy se zmírnila a za chvíli jsem byl v pohodě… Nemusel jsem jít k doktorovi, nemusel jsem dělat žádné dynamické meditace a jiné techniky, ale samozřejmě jsem mohl… Jen jsem se podíval, co mi běží hlavou za myšlenky, které se rozplynuly při uvědomění, že ty lidi v práci mám rád. Skutečně rád a že jsem se jen chytl na něco, když si ze mne dělali legraci čemu jsem věřil, že je pravda… Když se podíváte na předešlé příklady, nestalo se nic jiného než to, že se změnily mé myšlenky v hlavě, které mi tam jely jako kolovrátek a ať už tlačili na nervovou soustavu mých zubů, nebo jsem byl v naprosté apatii vůči všemu, tak za to nemohlo okolí, to co jsem udělal, či neudělal… Ale jen mé myšlenky vůči tomu.

Nemusíte souhlasit, zkuste si to uvidět, co je za vaším nepříjemným pocitem ? Začínající nemoci ? Nejsem lékař, tak nevím, jestli to platí pro většinu nemocí, ale jsem přesvědčen, že přes 90% nemocí je jen naše „ne“moc v podobě potlačených myšlenek o kterých nemusíme vědět.

Pokud potřebujete pomoci, nabízím ještě 15 volných hodin transformativního koučinku v rámci akademie transformativních koučů.

Tady přidávám fotografii, kde je vidět, jak to vzniká. 

1.stav je stav, kdy jsme v přítomnosti, zpomalí se nám svět a jsme u té činnosti. Tzv. ve flow. Najednou člověk cítí krásné pocity lásky, radosti, vnitřního zdraví, napadají jej skvělé nápady, je inteligentní, tvořivý, atd.

2.stav je stav, který je pro nás taky PŘIROZENÝ. Máme přirozeně myšlenky v hlavě a ty vytvářejí pocity na těle. Pěkné myšlenky ty pěkné pocity a nepěkné ty nepěkné pocity. Nemusíme od nich utíkat, bránit se jim, zpracovávat je, prostě tam jsou myšlenky a některé jsou inspirativní a některé nejsou. Máme svobodnou volbu následovat jakoukoliv myšlenku chceme.

3.stav je stav, kdy máme mnoho myšlenek negativních a ještě k tomu přidáváme myšlení, protože se ptáme sami sebe, kde to má příčinu, může za to ten náš partner ? děti ? Ta blbá práce ? Asi z minulého života to pramení… Musím si zpracovat vztah se svojí ……, atd. To je stav, kdy jsme v tom plně ponoření a nevnímáme, co se děje ve skutečnosti. Jak říkám, nasadili jsme si virtuální brýle a věříme jim do puntíku. V tomto stavu ve kterém setrvává většina lidí jsme ve vzteku, unavení, rezignovaní a hlavně ve stresu… A jakmile jsme ve stresu, svírá se naše tělo, zvedne se krevní tlak, tělo zaplaví energie, protože se spustí hormon kortizol, který je krátkodobě dobrý na akci – ÚTĚK NEBO BOJ, ale většina lidí v tomto stavu zůstává a vznikají NEMOCI jako třeba cukrovka a mnoho dalších.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *