Home » zdraví » Emoce » Tarotové karty aneb jak mohou člověku pomoci ?

Tarotové karty aneb jak mohou člověku pomoci ?

V tomto pozitivně laděném světě jsme udusali zlost a hněv.

Z článku – V nedávné společnosti lidé často podléhali hněvu – jako schopnosti nějakým emočním výbuchem uzavřít jeden děj a pokračovat do nového stavu. Hněv byl tehdy normální a lidé mu rozuměli. Dnes jej vnímáme jako negativní emoci, která je ve vesměs pozitivně laděném světě považovaná za zakázanou. Nahrazujeme je povolenou, ba žádanou jinou emocí – je to mírné rebelství a chronická naštvanost, které se zbavujeme zejména pozdě večer na sociálních sítích. Celý článek ZDE.

Proč karty a jaké používám ?

Karty umí poradit a nasměrovat člověka. Jsou systémem, který říká, že vnější události jsou jednoduše odrazem našich myšlenek a pocitů. Komunikují s naším podvědomím a jednotlivé karty (symboly) nám dokáží odpovědět na situaci, kterou řešíme.

Takže pracují s přítomností a s naším aktuálním rozpoložením. Uvědoměním si sebe sama lze něco změnit. Není to výklad budoucnosti 🙂

Vybral jsem si konkrétně Osho Zen Tarot, které vidíte na obrázku. Vybral jsem si je intuitivně, protože mě zaujaly a jelikož mám rád přímočarost a jednoduchost, dokoupil jsem si knihu výkladových karet od Ranky Tučkové, která s nimi pracuje přes 16let. Kniha je pro mě jasnější, než ta knížečka u karet, která se s nimi prodává.

img_2919

Když nemáme kontakt se svým tělem – svými emocemi a pocity, tak jednoduše jsme odpojeni od pravdy – vnitřního hlasu, intuice. Z mé zkušenosti se nejde dostat dovnitř sebe sama bez „vnitřní“ bolesti. Ale jen za tou bolestí s kterou jsme dříve uzavřeli smlouvu, protože už to zkrátka hodně bolelo a nechtěli jsme to znovu zažít.

Tak se skrývá Život, naplnění, radost… Potom člověk může jinak prožívat hloubku života samotného.

ranka

A jak to funguje ?

Velmi intuitivně. Stačí se zeptat na otázku, která nemá odpověď ANo či Ne. A mícháte, dokud neucítíte STOPku. Potom levou či pravou rukou vytáhnete kartu/y. V balíčku je 79 karet, polovina z nich jsou „negativní“ a druhá půlka „pozitivní“. Není se čeho bát, karty umí nasměrovat na řešení Vaší situace a poskytnout aha momenty.

Pocit určité zásadnosti vnímám v tom, když si karty vyložíte, přečtete jednotlivé významy, tak nakonec PŘIJMOUT ty negativní pocity, které vycházejí z Nás. Skrze tělo, dech, pláč, řev. Naučit se s tím pracovat, aby se mohl uzavřít jeden děj a mohli jste pokračovat do nového stavu. Mám zkušenost, že pochopení na mentální úrovni nestačí, potřebujeme se dostat hlouběji do Vašeho těla. Osobně k tomu využívám jednoduchou terapeutickou metodu RUŠ, nebo pohyb s dechem.

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Name *
Email *
Website