Dokážete si představit, že byste mnohem snáz se zbavili závislostí? Zlozvyků, několika kil navíc, něčeho s čím bojujete třeba i desítky let?

Ale no tak Jirko, už tolikrát jsem zkoušela diety, více se hýbat a dopadlo to stejně… Prostě mi to nedá si nezapálit, když jsem ve stresu! To už je zažraný zlozvyk, který se jen těžko změní!

Dobře, ale co kdyby tu byla možnost?

My tušíme, že bychom měli jíst zdravěji, hýbat se, nekouřit, nepít tolik alkoholu a vlastně nám moudrost napovídá, co je pro nás to dobré…

Ale neděláme to. Proč se možná ptáte?

Jako mentální kouč Vím, že za každým zlozvykem či závislostí je touha cítit se hezky.

Každý máme své naučené „strategie“, jak tohoto dosáhneme. Ať je to větší tendence nakupovat, jíst více sladké, pít více alkoholu, brát drogy či se přejídat nebo skoro vůbec nejíst.

Dává nám smysl něco jiného, než to co tušíme, že je pro nás dobré. Osobní víra každého z nás, která stojí na něčem, čemu věříme jen my. A každý má jinou „víru“.

Přitom nevidíme tu podstatu, že hezký pocit je nám vrozený.

Je to základ ke kterému se náš systém navrací… Do pěkného pocitu pohody a klidu a nepotřebujeme pro to žádnou látku, pochutinu či strategii, jak na sebe.

Děje se to i bez naší snahy, bez jiných látek…

Nojo, ale ten nutkavý pocit, to prostě nezvládnuAno, vím o čem mluvíte. Taky jsem dost dlouho zajídal nepříjemné pocity/emoce a měl pro to své často nevědomé strategie.

Naučená osobní víra = ŘEŠENÍ PRO HEZKÝ POCIT = CIGERETA, JÍDLO, DROGY ČI ALKOHOL není dlouhodobá funkční (zdravá) cesta.

Díky změně životního stylu se člověk zbaví spousty zdravotních problémů a nemusí to být tak těžké, jak si myslíme.

Závislosti a zlozvyky nejsou problém.

Častá věc, která se děje v našich myslích je a kterou bereme za „pravdu“

  • že si myslíme, že jsme nějací divní, s námi je snad něco špatně.
  • že máme snad slabou vůli?
  • Funguje vůbec něco na mě?
  • že je to velký problém, ať drogy či alkohol nebo naše vyjídání ledničky
  • že je těžké a obtížné se dostat z té či oné závislosti

Neporozumění je jeden jediný „problém“, odkud pramení hezký pocit a kdo jsme.

Vědět pro sebe, jak fungujeme nás může jednoduše vysvobodit z toho divného pocitu – tlaku na sebe a hladu po hezkém pocitu, který hledáme v těch látkách, které nás osvobozují krátkodobě.

Jakmile se naše osobní víra naruší = začnou nám dávat smysl jiné věci, a přirozeným vyústěním je, že začneme jíst zdravěji, přestaneme kouřit, pít hodně alkoholu, jíst spousty cukrovinek, když na nás přijde nepříjemný pocit a to si pište, že přijde…

Máme na výběr. Už nebudeme oběti.

Poruchy příjmu potravy, nezdravé zvyky, závislosti jsou jen nedostatkem POROZUMĚNÍ. Vždy vše, co děláme. Děláme na základě toho, že nám věci dávají smysl. Pokud vidíme POTĚŠENÍ a ODMĚNU v sladkém DORTU, budeme kdykoliv, kdy budeme oslavovat si dávat sladký dort. Pokud vidíme potěšení v sexu, nadměrném nakupování, kouření. Budeme to dále dělat.

Když objevíme, že naše pocity se přirozeně mění a POTĚŠENÍ, HEZKÝ POCIT JE SOUČÁSTÍ NÁS, přestaneme se za ním honit tam někde venku

Chtěli byste PARŤÁKA na Vaší „proměnu“?

Napište si o úvodní nezávazný koučink zde.

Share Button