Loading…

Pomáhám lidem k životu po kterém TOUŽÍ

Objevme společně ZDRAVÉ SEBEVĚDOMÍ, PĚKNÉ VZTAHY A PRÁCI, KTERÁ VÁS BUDE BAVIT.
Napište mi

Zbavte se bolesti kolen, kloubů a běhejte, tancujte, choďte v POHODĚ

V roce 2011 jsem začal intenzivněji běhat. Uběhl jsem pražský maraton a běhání mi zachutnalo. Z intenzivního 3.měsíčního běhu, kdy jsem trénoval 6 dní v týdnu se stala „závislost“. Tělo se proměnilo, fyzička nabila a nemožný cíl zaběhnutí maratonu se stal skutečností za 3hod. 38min. Do toho 2 x týdně posilovna.

Co závod skončil, tak jsem měl chuť pokračovat v běhu. Naskytla se možnost sportovního klubu, tak jsem začal běhat ještě víc a co se nestalo ? Jednoho dne jsem takhle běžel z kopce a strašně mě rozbolely kolena a říkal jsem si, asi to není pro mě a ze strachu o své zdraví jsem přestal běhat ze dne na den.

Technika Běhu

O 3 roky déle jsem narazil na něco, co mi záhadu, proč se toto dělo rozkrylo. Obchod s barefootovými boty a sám majitel mě ponoukl k jiné technice běhu, protože to popravdě nešlo (bosý nebo v barefootových botách) běhat přes patu. Zkuste si to běžet přes patu bosí. Za nějaký čas ty nárazy, které se přes patu přenášejí se dostanou do kolen, kyčlí a následují dál. To pro mě byl nový pohled a opravdu už jsem si myslel, že běhám přes špičku, avšak zpomalený kamerový záznam ukázal pravý opak. Tak se pilovalo až jsem objevil, že skutečně tehda při sbíhání kopce jsem dělal příliš dlouhý krok a nevyhnulo se to tomu, aby mě začali bolet kolena.

Za sebe doporučuji přirozený běh dle Leeho Saxbyho podle kterého jedou všechny barefoot obchody, které mají značku vivobarefoot. Co jsem se díval, tak mi to přijde jako způsob běhu nám nejpřirozenější, protože klenba funguje jako jakási pružina, která tlumí všechny nárazy a ještě k tomu nás „odpruží“ do dalšího kroku. A my se tolik nenadřeme.

Neplatí to samozřejmě jen pro techniku běhu, díky tlumeným podrážkám chodíme jako sloni (dupeme). Když si zujete boty a projdete se doma, můžete slyšet, jak si sami postupně „ubližujeme“. Avšak naše tělo je perfektní stroj, který se neustále regeneruje a dostává do pohody, jen mu v tom někdy až moc bráníme všemi našimi snahy.

Miluji experiment, kdy si dáte obě ruce na kyčle, jdete bosí a vnímáte tlaky, které díky dupání na patu přicházejí. Zkuste si to, třeba chodíte na pohodu 🙂

STRAVA

Postupem času jsem objevil, že když do sebe házím mouku, mléko, maso a spousty tepelně upravené stravy, tak mé tělo nemůže získávat vitální a komplexní látky, které se nachází v čerstvé zelenině, ovoci, bylinách, oříškách, seminkách, divokých plevelech nejlépe tepelně neupravených. A na této živé stravě, tedy tepelně neupravené tělo je lehčí, funguje mnohem lépe trávení, je rychlejší regenerace, atd. A hlavně tělo má dostatečné živiny pro správné fungování kloubů a neukládají se tam nějaké látky, které znesnadńují práci kolen a kloubů (to jsem někde četl :-)).

Vyzkoušel jsem si na své rodině, že když doplňují průběžně den za dnem říkám tomu „zelené zdraví“ a pijí dostatek vody, jejich tělo se začne pomalu čistit od toho balastu a živiny umožní, že klouby přestanou bolet, protože v supermarketové stravě není moc výživných látek viz tabulka. Někdy stačí jen málo, přidat do naší stravy něco, co běžně neděláme a výsledky se dostaví.

A čemu říkám zelené zdraví ?

Rodina však neužívá divoké byliny jako já, když začne jaro, léto a do té doby, než rostou. Ale užívají zelené potraviny jako je mladý ječmen a chlorella. Přes zimu používám také ječmen a chlorellu. Pro městské tipy a lidi, co nemají moc čas a chuť na sbírání divokých plevelů je super 🙂

Mrkněte se do videa na mé pohledy na tyto zelené potraviny. Můžete si ji objednat u mne ZDE.

PSYCHIKA

Jak možná víte, dlouhodobý chronický stres nedělá nic prospěšného našemu tělo. Začnou se spouštět různé chemické reakce v těle, tep našeho srdce se zvýší, krevní tlak stoupá a svaly se svírají. Do našeho těla se spustí hormon kortizol, díky kterému máme více energie, ale na druhou stranu jen na krátkou dobu, potom přichází únava. Pokud tato situace trvá dlouho, tak se ovlivní náš imunitní systém, kardiovaskulární a zažívání. Člověk buď onemocní, nebo je naprosto vyčerpán.

Spustí se časem cukrovka a jiné choroby nejen fyzické, hlavně psychické.

Bohužel dělání si starostí a stresováním se se automaticky odpojujeme od prožívání krásných pocitů, které vznikají jen z toho, co se nám právě honí hlavou. Odpojujeme se od napojení na inteligenci, která přes nás proudí neustále, jen s plnou hlavou si toho moc nevšimneme a dobré nápady nepřicházejí.

Natočili jsme pro Vás s kolegou video o stresu a starostech, aby jednou provždy jste uviděli, že lze se toho jednoduše zbavit. Vidím to u sebe i u svých klientů, jak si přestávají brát věci osobně a začínají žít naplno.

Pokud Vás něco zajímá, jsem tu pro Vás. A pokud nevíte, jak z toho ven, využijte osobní koučink se mnou ZDE.

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář