Zdrawá koupelna ? Headen shoulders a jiné jde pryč…

Díky lidem, kteří se kolem mne objevovali jsem zjistil, že v zubních pastách se dává fluor, kterým se dříve hubily myši. Je to jed! Zjistil jsem, že v headen shouldersu je jakýsi lauryl sulfát, v pěně na holení jsou také chemické látky neprospěšné, tak jsem začal hledat přírodní alternativy.

Kůže je největším orgánem na těle a to, co nemůžeme sníst, nebo vypít, bychom si neměli nanášet na naši pokožku. Kůže má schopnost vstřebávací, tak i vylučovací.

Pokud se tělo vypořádává s velkým množstvím „odpadu“, tak se to projevuje právě na naší kůži – různé pupínky, akné…

Je pravdou, že naše tělo je skvělá chemická čistička, dokážeme neustále se regenerovat a čistit, ale jak dlouho tělo dokáže odolávat ?

ŠAMPÓN

Kamarád mi začal povídat o vodové variantě, jen voda 🙂 Headen shoulders šel do koše a začal jsem si mýt vlasy jen vodou. Je pravda, že ze začátku byly vlasy mastnější, za což ve velké míře může tepelně upravená strava. Ale po čase to bylo lepší a lepší a při přechodu na syrovou (raw) stravu jsem dokonce zažil to, že mé vlasy mohly být dlouhé a nebyly tak tvrdé, jako dříve.

Domácí bio šampón výroba zde,

nebo vodová varianta zde 🙂

vodní šampón

ZUBNÍ PASTA

Jelikož jíme, tak jak jíme, nezbývá než si čistit zuby. Úžasné je sledovat divoce žijící zvířata, nemají kazy a zuby si nečistí. Fluorová pasta šla do koše. Koupil jsem si pastu z DM-ka LAVERA a časem začal používat jen vodu a bamboo kartáček z bio obchodu.

bamboo1IMG_0503

 

 

 

 

 

Na hojení citlivosti a krvácivosti dásní jsou vynikající bylinky. Hřebíček často používám, má skvělé antibakteriální vlastnosti. Lidé často používají místo zubní pasty „kokosový olej„, ten je velmi chutný, vyzkoušejte.

Nebo si vytvořit vlastní pastu zde.

Dobré tipy na bělení zubů jsou zde.

V bio obchodech mají ajurvédské pasty, ty jsou čistě bylinkové.

OPALOVACÍ KRÉM

Další věc, která zacpává póry. Když se podíváme do přírody, jsou rostliny, které nemají rakoviny kůže, proč ? Protože je v nich chlorofyl! Chlorofyl přátelé, jezte rostliny (smoothies). Zelené listy, mořské řasy, traviny, divoké rostliny. Cokoliv abyste do sebe dostali chlorofyl, lépe se Vám bude regenerovat kůže.

Vždycky jsem šel rychle do ruda na Sluníčku, toto léto jsem trávil dost času na Slunci a ničím, krom „zevnitř“ syrovou stravou jsem se nemazal.

GW

DSC00719

Krémy, sprchové gely, mýdla, voňavky, atd. nepoužívám a nikdy jsem k nim neměl blízko.

Ale pokud to nelze sníst či vypít, nepoužívejte to.

Jednoduché pravidlo.

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *