Vnitřní klid ? Klid ?

Jak to udělat ? 

Dnešní koučink s mým kolegou Martinem Jotovem mě pěkně opět navedl a líbilo se mi pár věcí, jak je Martin pojmenoval. Říkal, že když ve své firmě mají nějaký audit, tak ostatní kolegové jsou ve stresu, vyšilují a on je klidný. Neříkal to jako vítku na své lidi ve firmě, ale to, jak to spousty lidí má a přitom se chtějí cítit klidní. Ví, že vždy se problém nějak vyřeší. Nalezne řešení, díky božské inteligenci, kterou jsme všichni ZDARMA dostali do naší výbavy. Jen je nám to skryté, protože jsme se přeci skvěle naučili věřit věcem typu, musíš si to promyslet, rozmyslet, než se do něčeho pustíš. Ale opak je pravdou. Vzpomeňte si ve svém životě na věci, kdy jste věděli. Odkud taková rozhodnutí přišla ? Prostě to víte a tak to jdete udělat… To je božská inteligence. Čím víc je naše hlava prázdnější, tím je prostoru pro nové, svěží a inspirativní myšlenky, jak řešit cokoliv.

A proč by tolik věřil svým vlastním myšlenkám o té situaci, aby se dostával do stresu ? Ano, čtete správně. Stres a jakékoliv jiné prožívání není nic jiného, než jen PROŽÍVÁNÍ NAŠICH MYŠLENEK. Když jim moc věříme, ony začnou vypadat tak reálně, že se zhmotní skrze pocit a pak to vypadá, že za to může kontrola, manželka či množství práce, že se zrovna nacházíme ve stresu. Jinak to k nám přijít nemůže, je mi líto, vlastně néé. Gratuluji Vám, pokud to ve svém životě uvidíte. BUDETE (nejen) KLIDNÍ. Nebudete muset měnit práci, partnera, lidé kolem sebe kvůli tomu, abyste neměli tyto negativní pocity. Negativní pocity jsou součástí a následují potom, co v naší hlavě máme negativní myšlenky. Nelze se toho zbavit. Tak jako DEN či NOC. Jedno bez druhého nemůže být. Ale chápu, spousta lidí by si přálo PROŽÍVAT JEN DEN, nebo-li pozitivní pocity. Ale je to jen nepochopení, všichni chápeme, že čáp nenosí děti a taky nečekáme u okna, jestli náhodou nepřinese nám… Víme to přeci!

Pokud porozumíme tomu, jak funguje naše prožívání, spousty věcí se změní. Je to jako byste se strachovali, díky noci, že je konec Světa… Game over… Ještě nééé, pomóc! Nic takového neděláme, ale jakmile se cítíme špatně, máme špatnou náladu, depresi či jiný negativní pocit, tak se s tím snažíme něco dělat. Měníme partnery, práce, děláme techniky pozitivního myšlení a hledáme souvislosti, proč se nám tohle děje! Proč! Zase mě!

Budete klidní

Né vždy a za každých okolností, taky se rozzuřím… Nedávno jsem vedle šéfové vypěnil. Nevypěnil jsem z toho, co říká, ale v pozadí v mé hlavě jel příběh o nespravedlnosti, který mě sral (pardón). Nic jsem s tím nedělal, ač jsem měl chuť utéct a před všemi se schovat, šel jsem pokračoval ve své práci. Přirozeně do hodinky si má bouře myšlenek usadila a cítím jsem se opět hezky.

Čím dříve si uvědomíte, že za to můžete Vy a Vaše divoké myšlenky, tím rychleji uvidíte, že není potřeba měnit okolí, dělat techniky na zklidnění, nebo si jít dát cigeretu. Nestane se z Vás vymeditovaný jogín, kterého se nic nedotkne. Můžete se o to praxí samozřejmě pokusit, ale mě osobně zajímá, jak fungovat v této společnosti, né na Východě.

2 stavy MYSLI (Vítejte v tom, co zažíváme všichni).

1.Když sjedeme výtahem dolů do sklepa (cítíme se špatně), tak začneme vidět realitu šedivě, začnou na nás vylézat problémy a to, co nám právě řekla partnerka není pro nás zkousnutelné, cítíme se blbě, napadají nás jedna negativní myšlenka za druhou.

2.Když naopak vyjede náš výtah nahoru (cítíme se skvěle), tak přirozeně  máme málo myšlenek. Jako by se naše myšlení zpomalilo. Myšlenky tam stále jsou, ale jejich kvalita je odlišnou. Zajímavé, inspirativní, super. Občas nějaká negativní, ale co, cítíme se skvěle! Všude kam se podíváme, tak jsou usměvaví lidé a když se mračí, tak nám to nevadí… V tomhle stavu mysli je super dělat větší rozhodnutí, než když je děláme z toho postavení, že jsme naštvaní. Tím, jak se zpomalí naše myšlení, můžeme mnohem lépe vnímat, cítit a prožívat jakékoliv hlubší pocity v nás, pocity lásky, spokojenosti, radosti. To je naše přirozenost přátelé.

 

 

Share Button

Více článků na stejné téma :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *